Ostatnimi czasy furorę robią produkty typu Do It Yourself, czyli Zrób to sam. W internecie aż roi się od kolejnych pomysłów na przerabianie ubrań, biżuterii, czy mebli. A co powiecie na stworzenie własnego… terrarium? Co ciekawe, nie chodzi tu wcale o pomieszczenie dla zwierząt…

Firma Twig Terrariums, bo o niej mowa, założona została przez dwie przyjaciółki, których połączyło wspólne hobby – tworzenie różnego rodzaju produktów typu hand-made: od kartek okolicznościowych, po zakładki do książek. Kolejnym ich pomysłem było nietypowe terrarium…

Na czym tak właściwie polega idea Twig Terrariums? Każdy produkt przygotowywany jest na indywidualne zamówienie – wykonany może być bądź to w słoju aptecznym, naczyniu laboratoryjnym czy innym, wybranym przez klienta, szklanym obiekcie. Kolejnym etapem produkcji jest stworzenie zielonego krajobrazu wewnątrz naczynia i, część najważniejsza, umieszczenie, wykonanych przez właścicielki firmy, miniaturowych figurek przedstawiających, wybrane przez kupującego, postaci, tworząc określoną scenerię. Może być nią dosłownie wszystko (w zależności od wyobraźni i wymagań klienta): od bawiących się na łące zwierząt, przez scenę napadu, po wspomnienia z ceremonii ślubnej.

Firma posiada obecnie zarówno sklep online, jak i kilka placówek stacjonarnych. Zakupić można w nich, oprócz gotowych produktów, narzędzia niezbędne do stworzenia tego typu ozdób oraz bony podarunkowe. Ich firma to jednak nie tylko produkcja spersonalizowanych terrariów. Dziewczyny organizują także indywidualne kursy oraz warsztaty dla pracowników korporacji i uczniów z ubogich rodzin. W planie są też zajęcia w ogrodach botanicznych dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

Do kogo tak właściwie skierowany jest ten, oryginalny, produkt? Jak przyznają właścicielki, terraria kupowane są głównie przez rodziny z dziećmi i znane osobistości. Jakie? Tego twórczynie Twig Terrariums, jeszcze, nie zdradziły.

A co Wy sądzicie o tego typu, nietypowych, ozdobach? Sprawilibyście spersonalizowane terrarium sobie lub swoim najbliższym?

Foto:http://www.twigterrariums.com