Zmiana banku może się opłacać – 5 powodów

Od lat jesteś lojalny wobec tego samego banku i korzystasz z tego samego konta rozliczeniowego? To błąd! Zakładając nowe bankowe konto internetowe możesz zyskać dostęp do wielu benefitów, a także uniknąć płacenia podstawowych opłat za jego prowadzenie.

Jeszcze kilka lat temu opłaty za prowadzenie rachunku były dość wysokie. Przelewy, wypłaty z bankomatów nienależących do sieci banku prowadzącego twoje konto osobiste, samo posiadanie rachunku – to wszystko kosztowało nawet kilka-kilkanaście złotych miesięcznie, co w skali roku daje już całkiem sporą sumę. Być może, jeśli od wielu lat nie zmieniałeś konta osobistego, te proste operacje nadal są dla ciebie kosztowne. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść konto osobiste w nowym banku.

1. Nie płacisz za prowadzenie konta

Bankowe konto internetowe zazwyczaj jest bardzo tanie w prowadzeniu. Zarówno przelewy, jak i wypłaty z bankomatów powinny być darmowe. Po spełnieniu określonych przez bank warunków (na przykład może to być comiesięczny przelew przychodzący na określoną minimalną kwotę lub dokonanie co najmniej jednej transakcji kartą płatniczą) konto online może być także zupełnie darmowe.

2. Zyskujesz dostęp do bankowości elektronicznej

Zakupy online, szybkie przelewy i płatności, dostęp do salda i historii konta z poziomu telefonu komórkowego, tabletu lub nawet inteligentnego zegarka – zakładając internetowe konto osobiste zyskasz dostęp do tych wszystkich korzyści. Nawet, jeśli teraz nie jesteś przekonany, czy w ogóle ich potrzebujesz, możesz być pewny że błyskawicznie się przyzwyczaisz do wygody, z jaką wiąże się bankowość online.

3. Programy PayBack

Bankowe programy lojalnościowe mogą przynieść nawet 500-700 złotych w skali roku. Nawet, jeśli nie jesteś pewien, czy robisz wystarczająco dużo zakupów w określonych sieciach partnerskich banku, korzystanie z programu nic cię nie kosztuje. PayBack polega na zwrocie określonego procenta wydatków poniesionych na zakupy albo w konkretnych sklepach, albo za określone grupy produktów. Często programem możesz objąć także swoich bliskich.

4. Premie za polecenie znajomego

Dla banku to kolejny sposób na znalezienie nowych klientów, a dla ciebie potencjalna korzyść. Polecając konto znajomemu lub członkowi rodziny, często możesz liczyć na premię pieniężną albo na dostęp do promocyjnych produktów. Mechanizm działa w obie strony – także jeśli to ty jesteś nowym klientem, często możesz liczyć na bardzo korzystne warunki. Szukając nowego konta osobistego, zapytaj pracownika obsługi klienta, co może ci zaproponować.

5. Dostęp do dodatkowych produktów

Zakładając nowe konto bankowe możesz liczyć nie tylko na korzystne warunki dotyczące prowadzenia samego rachunku, ale i dostęp do innych promocyjnych produktów – na przykład korzystnie oprocentowanych lokat bankowych, kont oszczędnościowych, kredytów gotówkowych. Czego jeszcze możesz się spodziewać, zakładając dobre konto online? Darmowego lub bardzo taniego ubezpieczenia od ryzykownych sytuacji – na przykład od kradzieży, włamania, czy nagłej potrzeby hospitalizacji.