Ekskluzywne apartamenty, złota 5tka

Prawdziwy prestiż oznacza mieszkanie na wysokim piętrze. Przedstawiamy europejskie enklawy podniebnego komfortu – wyjątkowo luksusowe apartamenty. Warszawa sprzedaż tego typu nieruchomości prowadzi już od jakiegoś czasu i może to sobie wpisać w metropolitalne CV.

Prestizowe apartamenty 02

Europejskim metropoliom, które mogą się poszczycić ekskluzywnymi apartamentowcami, przewodzi Londyn. Do tego grona dołączają kolejne miasta, takie jak Mediolan i Warszawa. To kilka najciekawszych budynków.

1. Bosco Verticale – podniebny las

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykły projekt zlokalizowany w Mediolanie. Bosco Verticale, czyli dosłownie pionowy las, ma nazwę, która idealnie oddaje, czym jest ten kompleks wysokich na 110 i 76 metrów budynków. Obie wieże mają fasady porośnięte niemal 900 drzewami. Zielone oazy w sercu Mediolanu robią piorunujące wrażenie i dają – niespotykany w tym mieście – luksus przebywania wśród zieleni na świeżym powietrzu.

2. Tour Odéon – duma Monako

W maleńkim księstwie Monako brakuje niewielu rzeczy. To niezwykle zamożny kraj, który przez lata nie miał jedynie wysokich budynków. Taka była wola zmarłego w 2005 roku księcia Rainera III. Gdy do władzy doszedł jego syn, książę Albert II, zmienił decyzję ojca. Tour Odéon projektu Claudia Marzocco docelowo ma mieć 170 metrów wysokości i 49 pięter. Zawierać będzie 259 apartamentów, w tym dwa dwupiętrowe o powierzchni 1200 metrów kw. oraz jeden penthouse o powierzchni 3300 metrów kw. i wysokości pięciu kondygnacji.

3. Triumf-Pałas – ósma wieża

Gdy chodzi o rozmach, Rosjanie nie znają ograniczeń. Przykładem jest wysoki na 264 metry moskiewski Triumf-Pałas, wzniesiony w latach 2001­–2005. To czwarty pod względem wysokości budynek mieszkalny świata. Na 57 piętrach znajduje się tysiąc luksusowych apartamentów. Triumf-Pałas nazywany jest ósmą wieżą, ponieważ jego styl architektoniczny nawiązuje do siedmiu moskiewskich socrealistycznych wieżowców. Ciekawostką jest taras widokowy, umieszczony na wysokości 200 metrów.

4. One Hyde Park – niska zabudowa, wysokie ceny

Londyński kompleks prestiżowych apartamentowców One Hyde Park to najdroższy adres w Europie. Wzniesiony kosztem ponad miliarda funtów „przyjmuje” w swoje progi wyłącznie finansową elitę. Kuloodporne szyby, najdroższe wyposażenie oraz prywatne schrony na wypadek ataku, to tylko kilka udogodnień. Fama głosi, że ukraiński miliarder Rinat Achmetow kupił w One Hyde Park „swój kąt na ziemi” za… 136 mln funtów. A 72 mln funtów wydał na meble.

5. Cosmopolitan Twarda 2/4 – najlepszy adres w stolicy

Warszawa nie pozostaje w tyle, gdy chodzi o podniebne, luksusowe apartamenty. Warszawa sprzedaż tego typu nieruchomości traktuje jako nową wizytówkę. Oddany do użytku w 2014 roku elegancki, wysoki na 160 metrów, drapacz chmur Cosmopolitan Twarda 2/4, zaprojektowany przez geniusza architektury, Helmuta Jahna, jest synonimem klasy premium. Równać się z nim może tylko wieżowiec Złota 44 – niestety, wciąż nie ukończony. Cosmopolitan Twarda 2/4 oferuje m.in. widok na niezasłoniętą innymi budynkami panoramę miasta, ciszę placu Grzybowskiego, sąsiedztwo Parku Saskiego i biznesowego city. Szklana fasada i wysokie na całą kondygnację uchylne okna zapewniają niezapomniane wrażenia i wspaniałe widoki. System inteligentnego sterowania domową automatyką, HMS oraz luksusowe wyposażenie apartamentów sprawiają, że życie w Cosmopolitan Twarda 2/4 jest nie tylko bajeczne, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.

Tekst: autor zewnętrzny, fot.: Kamil PorembińskiCC BY-SA 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *