Zadbane dłonie o nieskazitelnych, błyszczących paznokciach to podstawa estetycznego wyglądu każdej kobiety. Nie każda z nas jednak ma czas i wystarczające umiejętności oraz wiedzę, aby o swoje dłonie zadbać w należyty sposób. Na szczęście usługi z zakresu pielęgnacji dłoni oferuje obecnie każdy, najmniejszy nawet salon kosmetyczny.

zel czy hybryda - pzanokcie
O żelu
W ofercie gabinety kosmetycznych są wszelkiego rodzaju zabiegi dotyczące pielęgnacji dłoni, jaki manicure. Triumfy wśród tych drugich odnosi w ciągu ostatnich kilku lat niezmiennie, mimo coraz częściej pojawiającej się krytyki, żelowanie paznokci. Zabieg taki polega na oczyszczeniu płytki paznokcia oraz nałożeniu na nią specjalnego, światło-utwardzalnego żelu, za pomocą którego nadaje się paznokciem nie tylko piękny kształt, można je bowiem w ten sposób również wydłużyć oraz zastosować przepiękne wzory i ozdobniki. Krytyka polega na tym, iż niestety mimo wszelkich zalet, jakie niesie za sobą ten trwały i utrzymujący się na paznokciach manicure – nawet do kilku tygodni, osłabia on jednak płytkę paznokcia, która po niedługim czasie staje się łamliwa i cienka. Dlatego warto zadbać o to, aby zabiegu dokonała wykwalifikowana i odpowiednio wykształcona kosmetyczka. Gdańsk, Warszawa, Wrocław – to te duże miasta, ale profesjonalny salon manicure jest coraz częściej dostępny nawet w najmniejszych miejscowościach.
i o hybrydzie słów kilka
Ciekawą alternatywą dla zelowania paznokci stało się od niedawna manicure hybrydowe. Zabieg ten polega na malowaniu paznokci preparatem podobnym do żelu, ale nie wymagającym tak dużej obróbki. Preparat ten najczęściej występuje w postaci lakieru do paznokci. Można go dokonać nawet samodzielnie w domu wystarczy posiadać lampę UV, której koszt nie jest wysoki a obsługa bardzo prosta. Ten rodzaj manicure ma podobnie dużo zwolenników i przeciwników co żelowanie paznokci. Jego niewątpliwa zaletą jest mała szkodliwość, jaką wyrządza on płytce paznokcie, za wadę uważa się, najczęściej w kręgu profesjonalistów małą skuteczność i trwałość. Manicure hybrydowy nie zawsze bowiem utrzymuje się na paznokciach tak długo jak żel.
W zależności od tego, jakie są oczekiwania klientki i jaka okazja stała się pretekstem do zabiegu manicure, należy dokonać wyboru, biorąc pod uwagę wszelkie „za” i „przeciw”. Na co dzień wystarczający bowiem będzie samodzielnie wykonany w domu bądź u kosmetyczki manicure hybrydowy. W przypadku jednak specjalnej okazji, lepszy i pewniejszy będzie manicure polegający na żelowaniu paznokci.
Tekst i zdjęcie: autor zewnętrzny