Szukaj

Zegarek w dobie smartfonów – hit czy kit?

W dzisiejszym świecie często można usłyszeć głosy niezbyt pochlebnie wypowiadające się o noszeniu zegarków. Wielu ludzi uważa, że odkąd postęp technologiczny zapewnia nam modele smartfonów naszpikowane wszelkiego rodzaju funkcjami, zegarki na rękę stały się tylko zbędnym gadżetem. W rzeczywistości liczba zalet zdecydowanie przewyższa liczbę wad takiego rozwiązania – a nic nie stoi na przeszkodzie, by będąc posiadaczem smartfonu, sprawić sobie także zegarek! Wyjaśnijmy więc – czy zegarek w dobie smartfonów to dobre rozwiązanie?

Bądź na czas!

Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to podstawowa rola zegarka, czyli, rzecz jasna, sprawdzanie godziny. Po co zegarek, skoro pokazuje ją każdy telefon? Niektóre modele smartfonów mają nawet specjalne aplikacje, dzięki którym można dostosować wygląd zegara do swoich upodobań. Wielu z nas nie potrafi obejść się bez telefonu i brak konieczności noszenia zegarka tłumaczy właśnie tym, że telefon nosimy ze sobą wszędzie i to on towarzyszy nam niemalże przez 24 godziny na dobę. Nie jest to jednak tak oczywiste, jak się wydaje – zdarzają się sytuacje, w których warto mieć wolne ręce, a telefon schowany. Mowa np. o przebywaniu na dworcu, kiedy wypatrujemy pociągu, wokół tłoczy się mnóstwo ludzi, a trzeba przecież trzymać walizki! Chyba każdy zgodzi się, że zegarek na ręce będzie w tej sytuacji bardzo pomocny – wystarczy jedno spojrzenie.

Bądź na czasie!

Jak się okazuje, zegarek może być także bardzo modnym gadżetem, który doda szyku lub podbije charakter stylizacji. W zależności od preferowanego stylu można zdecydować się na zegarek, który najlepiej do niego pasuje. Przykładowo, osoba, która na co dzień ubiera się bardzo elegancko, zapewne najlepiej poczuje się z zegarkiem na srebrnej lub złotej bransolecie. Osoby, które na co dzień wybierają swobodny ubiór i lubią swój luźny styl, powinny zainteresować się klasycznymi modelami. Przejrzysty cyferblat na skórzanym lub materiałowym pasku to doskonałe rozwiązanie nie tylko na co dzień, ale też na imprezy czy wyjścia. Ich zaletą jest uniwersalność – pasują niemalże do wszystkiego! Do stylu sportowego z kolei idealnie nadaje się Casio G-Shock. To seria marki Casio, charakteryzująca się masywnymi, solidnie wyglądającymi tarczami, grubym paskiem zintegrowanym z tarczą i cyferblatem wyposażonym w różne gadżety, co jest uzależnione od modelu.

Słaba bateria? To nie problem!

Nadszedł czas na ostateczny argument, który każdego przekona do tego, że zegarki nie dają wyprzeć się smartfonom. Każdy z nas wie, że baterie niektórych smartfonów, mimo wielogodzinnego ładowania, nie wytrzymują zbyt długo. Czasem zdarza się, że telefon rozładowuje się w najmniej odpowiednim momencie… I co wtedy? Chociaż standardowy zegarek nie zapewni możliwości skontaktowania się z bliskimi ani nie połączy nas z Internetem, spełni swoją podstawową funkcję, jaką jest wskazywanie godziny. Dzięki temu można uniknąć naprawdę wielu nieprzyjemnych sytuacji! Oczywiście, zdarza się, że i zegarek się zatrzyma, gdy jego bateria jest wyczerpana, ale trzeba przyznać, że dzieje się to znacznie rzadziej, aniżeli w przypadku telefonów. Jeśli zależy ci na maksymalnie niezawodnym zegarku na rękę, zdecyduj się na zegarek Casio G-Shock. Niektóre modele należące do tej serii nie dość, że wskazują godzinę odpowiednią do miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz, to informują też o czasie w innych krajach. Ta funkcja znajdzie zastosowanie u osób, które mają bliskich za granicą – znalezienie chwili na rozmowę przy różnicy czasu stanie się o wiele łatwiejsze.