Dobra pora na nowe okulary słoneczne

Zawsze jest dobry moment na kupno nowych okularów słonecznych. Końcówka wakacji to dobry czas, bo w jesieni czeka nas jeszcze dużo ostrego słońca, a łatwo upolować wyprzedaż dobrej marki. Tylko czy można powiedzieć jeszcze coś ciekawego w kwestii okularów słonecznych? Sądząc po letniej kolekcji Dolce&Gabbana – pełnej luzu podszytego elegancją – możliwości są niewyczerpane.

Klasyka w świeżym wydaniu

Lato 2016 w Dolce&Gabbana to z jednej strony bardzo nowoczesne, geometryczne propozycje w stylu oversize, z drugiej zaś klasyczne okulary w złotych, cienkich oprawkach w stylu vintage. Mieszanka stylu vintage i nowoczesności jest bardzo modnym połączeniem od wielu sezonów. Odważne kolory użyte do stworzenia okularów o klasycznej formie to rozwiązanie, które musi wyglądać zjawiskowo. Przykładem są modele z okrągłymi oprawkami, zarówno w wersji grubej, wykonanej z acetatu, jak i cienkiej, metalowej, w szerokiej gamie kolorystycznej.

0DG6105_950z___5_

Z nutką Iris Apfel

Kolejnym wyraźnym trendem w propozycjach Dolce&Gabbana są okulary oversize o bardzo grubych oprawkach, nawiązujących swoją formą do kocich oczu. Modele te dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – zarówno klasycznych, jak czerń czy brąz, oraz bardziej barwnych, łączących kilka kolorów w jednych oprawkach. DG6105 Okrągłe okulary z frontem wykonanym z przeźroczystego acetatu, o wyjątkowo wielowymiarowym efekcie. Szeroka gama kolorów odzwierciedlających odcienie kamieni szlachetnych. Dostępne wersje kolorystyczne: czerwone ze złotymi elementami i soczewkami o czerwonym odcieniu, niebieskie ze srebrnymi elementami i soczewkami o niebieskim odcieniu, zielone ze złotymi elementami i soczewkami o zielonym odcieniu, szare ze złotymi elementami i soczewkami o szarym odcieniu. Zauszniki z końcówkami z acetatu, wykona¬no z metalu i ozdobiono wygrawerowanym logo Dolce&Gabbana.

 

0DG4290_950zl

Geometryczne oprawki z acetatu, oversize, inspirowane gwiazdami z lat pięćdziesiątych

Dostępne w kolorze czarnym z soczewkami o czarnym odcieniu, hawana z soczewkami o brązowym odcieniu, melanżowo-niebieskim, granatowym i pudrowym z soczewkami o granatowym odcieniu, melanżowo-bordowym i pudrowym różu z soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu, melanżowo-tabakowym i karmelowym z soczewkami o koniakowym odcieniu. Zauszniki ozdobione nową plakietką z logo Dolce&Gabbana Milano.

 

0DG4286_950z_ (1)

Prostokątne okulary przeciwsłoneczne inspirowane stylem włoskich wakacji z lat pięćdziesiątych

Ozdobione nową plakietką z logo Dolce&Gabbana Milano. Model dostępny w kolorach: czarnym z soczewkami o czarnym odcieniu, hawana z soczewkami o brązowym odcieniu, melanżowo-niebieskim, granatowym i pudrowym z soczewkami o granatowym odcieniu, melanżowo-bordowym i pudrowym różu z soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu, melanżowo-tabakowym i karmelowym z soczewkami o koniakowym odcieniu. W niektórych wariantach model dostępny jest w wersji Asian fitting.

 

0DG4287_950z___2_

Okulary przeciwsłoneczne z octanu o uwodzicielskiej formie cat-eye

Szerokie i kobiece, ozdobione nową plakietką z logo Dolce&Gabbana Milano. Dostępne w kolorze czarnym z soczewkami o czarnym odcieniu, hawana z soczewkami o brązowym odcieniu, melanżowo-niebieskim, granatowym i pudrowym z soczewkami granatowym odcieniu, melanżowo-bordowym i pudrowym różu z soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu, melanżowo-tabakowym i karmelowym z soczewkami o koniakowym odcieniu. W niektórych wariantach model dostępny jest w wersji Asian fitting.

 

0DG2155_820z___6_

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne z szeroką oprawką o wielu metalicznych odcieniach

Dostępne w wersji kolorystycznej: różowe złoto z zausznikami w kolorze matowego srebra i soczewkami o br-zoskwiniowym odcieniu; złoto ze srebrnymi zausznikami i soczewkami o brązowym odcieniu; różowe matowe złoto ze złotymi zausznikami oraz lustrzanymi soczewkami w różowym kolorze; matowy szary z matowymi srebrnymi zausznikami oraz lustrzanymi soczewkami w odcieniu brązowym; czarne matowe z zausznikami w kolorze różowego złota i soczewkami o szarym odcieniu. Zauszniki są cienkie i ozdobione wygrawerowanym logo Dolce&Gabbana.

 

0DG2157_820z___5_

Okulary przeciwsłoneczne o kształcie sześciokąta z podwójnym mostkiem

Oprawki metalowe w stylu vintage. Cienkie zauszniki z wygrawerowanym logo Dolce&Gabbana. Model dostępny w wersji kolorystycznej: różowe złoto z zausznikami w kolorze matowego srebra i soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu; złoto ze srebrnymi zausznikami i soczewkami o brązowym odcieniu; różowe matowe złoto ze złotymi zausznikami oraz lustrzanymi soczewkami w różowym kolorze; matowy szary z matowymi srebrnymi zausznikami oraz lustrzanymi soczewkami w odcieniu brązowym; czarne matowe z zausznikami w kolorze różowego złota i soczewkami o szarym odcieniu.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Aliganza pod redakcją Exclusivemag.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *