Jak zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację?

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem wszystkich dbających o wygląd kobiet. W tym celu sięgają po różnego rodzaju produkty pielęgnacyjne, jednak nie zawsze robią to przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb swoich kosmyków.

Natural BeautyW popularnych drogeriach dostępna jest cała gama kosmetyków do pielęgnacji włosów. Dlatego tak ważne jest, by nie dać się skusić kolorowym opakowaniom, a skupić na właściwościach konkretnych produktów i korzyściach płynących z ich stosowania.

Jak zadbać o włosy zniszczone?

Włosy zniszczone są bez wątpienia bardzo wymagające. Potrzebują intensywnej regeneracji i wzmocnienia, a te możemy im zapewnić, wybierając odpowiednie kosmetyki. W tej roli najlepiej sprawdzają się szampony i odżywki, których formuła jest wzbogacona o substancje odżywcze i naturalne, na przykład owocowe i olejki. Działając w duecie, wypełniają ubytki w kosmykach i uszczelniają ich strukturę. Uzupełnieniem linii produktów wzmacniających, takich jak Garnier Fructis, bardzo często jest maska oraz serum odbudowujące końcówki włosów. Regularnie używane pomogą przywrócić naszym kosmykom miękkość, blask, witalność i zdrowy wygląd.

Jak chronić kolor?

Nie mniejszą troską musimy otoczyć włosy farbowane. Dzięki ich kompleksowej pielęgnacji nie tylko zachowamy piękny kolor, ale także zadbamy o kondycję naszych kosmyków. Aby to osiągnąć, w naszej łazience nie może zabraknąć szamponu wzmacniającego i chroniącej nasz wymarzony odcień odżywki. W składzie tych produktów poszukujmy olejków pochodzenia naturalnego o właściwościach ochronnych, odżywczych ekstraktów owocowych oraz filtra UV, zapobiegającego blaknięciu koloru. Jeszcze lepszy efekt przyniesie równoczesne stosowanie maseczki przeznaczonej do włosów farbowanych.

Sypiący problem

Wątpliwości dotyczące pielęgnacji włosów mają też osoby walczące z łupieżem. W takim przypadku ogromne znaczenie ma dokładne oczyszczanie skóry głowy, niwelowanie oznak łupieżu oraz przeciwdziałanie ich pojawianiu się. Skuteczny szampon, który pomoże nam osiągnąć taki rezultat, powinien zawierać aktywne składniki przeciwłupieżowe i przeciwbakteryjne. Ciekawą propozycją są również kosmetyki wzbogacone o substancje odżywcze, po zastosowaniu których będziemy mogli cieszyć się jedwabistymi i miękkimi włosami bez łupieżu.

Pielęgnacja włosów normalnych

Ku zaskoczeniu niektórych nawet włosy normalne mogą przysporzyć problemów. Najczęściej dobre samopoczucie odbiera nam bardzo szybkie przetłuszczanie lub przesuszanie się kosmyków w ciągu dnia. Włosy normalne, ale przetłuszczające się wymagają właściwego oczyszczania oraz odświeżenia, które zagwarantują nam między innymi wyciągi z cytryny i mięty. Natomiast suchym kosmykom możemy sprezentować pielęgnację opartą o naturalne olejki oraz ekstrakty owocowe o właściwościach zmiękczających i wzmacniających.

fot. © Lisafx | Dreamstime Stock Photos