Pudełko na kolię dla królowej

Obdarowując ważną dla nas osobę warto zadbać nie tylko o wyjątkowy prezent, ale również o jego oprawę. Standardowe torebki czy papier prezentowy najczęściej lądują w koszu, dlatego warto postawić na oryginalne, ręcznie wykonane pudełko, które później zyska drugie życie. O tworzeniu opakowań z wyższej półki opowiada Tomasz Fularski, twórca marki Estimo, której ekskluzywne pudełka zawędrowały nawet do koronowanych głów.

Estimo - Pudełka na kolię i broszkę wykonane z mahoniu i jedwabiu dla Królowej Belgów
Estimo – Pudełka na kolię i broszkę wykonane z mahoniu i jedwabiu dla Królowej Belgów

„Magia obdarowywania innych tkwi zarówno w procesie przygotowania prezentu, jak i w celebrowaniu jego wręczania, a potem przechowywania. Wartościowy przedmiot wręcz domaga się starannego opakowania, podkreślającego jego ważność. Precyzyjnie wykonane, personalizowane opakowanie zobowiązuje do traktowania podarku z atencją. Eleganckie pudełko to także dobre miejsce na umieszczenie dedykacji. Na opakowaniu możemy poświęcić na nią dużo miejsca, w przeciwieństwie do samego prezentu. Ludzie coraz częściej decydują się na grawerowanie cytatów, które wyrażają ich uczucia związane z okazją wręczania prezentu. Nie skupiają się jedynie na upominku, ale na całej oprawie chwili jego wręczania”

– mówi Tomasz Fularski, założyciel marki Estimo, która tworzy ręcznie wykonane opakowania na wyroby luksusowe oraz dzieła sztuki.
Estimo_Tomasz Fularski (4)
Na pomysł założenia Estimo Tomasz Fularski wpadł wraz ze swoją żoną Aleksandrą. Pasjonaci designu i sztuki użytkowej wprowadzili smak i dobry gust do sfery, która zwykle jest dość tandetna. Pod hasłem „Liczy się nie tylko co, ale i jak”, powstało Estimo. Państwo Fularscy wykonują opakowania dla bardzo wąskiego kręgu klientów, pielęgnując przy tym wartości, takie jak piękno, rzetelność, trwałość i ponadczasowość. Ich wyjątkowe projekty doceniła już m.in. Królowa Belgii.
Eleganckie opakowanie – czyli jakie?
Eleganckie opakowanie to takie, które wyróżnia się prostotą, estetyką i nieskomplikowanym kształtem. Jego klasę wyraża również rodzaj zamknięcia. Powinno być funkcjonalne i łatwe do otworzenia. Luksusowe opakowanie jest zwykle jednokolorowe w stonowanych barwach, zarówno ciemnych, jak i jasnych.

Niezwykle ważne jest to, z czego i jak zostało ono wykonane. „W przypadku opakowań nieprzemijającym trendem są produkty wysokiej jakości, robione ze szlachetnych materiałów, takich jak drewno, skóra naturalna czy płótno. Nie mniej istotna jest staranność wykonania. Takie opakowanie jest ponadczasowe i wpisuje się w każdy trend – klasyczny, ekologiczny czy designerski. Co więcej, stanowi unikatową wartość dodaną do podarunku”

– dodaje Tomasz Fularski.

Estimo - Pudełka na wyroby rzemiosła artystycznego wykonane z bawełnianego płótna introligatorskiego
Estimo – Pudełka na wyroby rzemiosła artystycznego wykonane z bawełnianego płótna introligatorskiego

Jak to działa w praktyce
Estimo to rodzinna firma założona w 2013 roku przez małżeństwo Aleksandrę i Tomasza Fularskich, którzy projektują i wykonują unikalne, luksusowe opakowania. Pomysłodawcą Estimo jest Tomasz, który po ponad 20 latach pracy w dużej firmie wydawniczej, zdecydował się na ukończenie studiów artystycznych i założył własną działalność. Firma mieści się w Jedliczach pod Łodzią. Estimo to ludzie z pasją, którzy własnoręcznie wykonują opakowania na wyroby luksusowe oraz dzieła sztuki, aby podkreślić ich kunszt i wartość. Firma działa zarówno na rynku polskim, jaki zagranicznym, realizując zlecenia najbardziej wymagających klientów.
Estimo - Pudełko na pierścionek wykonane z drewna egzotycznego mahoń i wenge oraz skóry
Estimo – Pudełko na pierścionek wykonane z drewna egzotycznego mahoń i wenge oraz skóry

Tekst: Ewelina Jaskuła we współpracy z Exclusivemag.pl, zdjęcia: materiały prasowe Estimo