Karta kredytowa przez Internet

W dobie ciągle wzrastającej popularności Internetu, zakupów i usług online, także banki wyszły z propozycjami załatwiania różnego rodzaju produktów przez Internet. To oczywiście wygoda i oszczędność czasu, poza tym często niewielkie formalności.

CitiHandlowy_exclusivemag.pl
Karta kredytowa nie jest już wcale synonimem luksusu. Może sobie na nią pozwolić prawie każdy, kto zarabia i co miesiąc otrzymuje wpływy na konto. Limit na karcie różni się w zależności od dochodów, więc osoba z dochodem 2500 zł nie otrzyma raczej limitu 10 000, ale może podreperować budżet lub sfinansować jakiś wydatek właśnie dzięki karcie kredytowej.
Co można załatwić przez Internet?
Współcześnie coraz więcej rzeczy możemy załatwić za pośrednictwem sieci. Nie są już tylko i wyłącznie zakupy. Obecnie kupić możemy online dosłownie wszystko, łącznie z usługami i niestandardowymi produktami, jak: ubezpieczenia, porady prawne, korekty tekstów itd. Również oferta bankowa dostosowana jest do nowoczesnego klienta, dla którego liczy się czas i wygoda. Najpopularniejsze produkty, które zamawiane są przez Internet to:

  • karta kredytowa,
  • niewielka pożyczka gotówkowa,
  • kredyt ratalny.

Karta kredytowa – wzrastająca popularność
Coraz więcej osób posiada karty kredytowe. Dzieje się tak za sprawą wygody, którą ów produkt gwarantuje. Nie musimy posiadać gotówki, ani nawet własnych środków na koncie na sfinansowanie czegoś, by móc to nabyć, często bez prowizji (jeśli dotrzymujemy terminów bezodsetkowych). Karta kredytowa umożliwia zakupy w sklepach z płatnością kartą, sklepach / firmach internetowych oraz platformach handlowych, jak na przykład Allegro. Pozwala również płacić i rezerwować hotele na całym świecie, kupować bilety lotnicze wszystkich linii itd.
Karta kredytowa z dostawą do domu
Obecnie nie trzeba wychodzić z domu, aby zdobyć zarówno kartę, jak i inne produkty bankowe. Wystarczy wypełnić wniosek i wysłać go do banku, pod wskazany adres mailowy. Najpóźniej w ciągu 24 h ktoś z obsługi klienta i kart kredytowych skontaktuje się z nami w celu ustalenia szczegółów i dosłania dodatkowych dokumentów (np. zaświadczenia o dochodach, które jest kluczowe podczas wydania karty kredytowej i ustalaniu jej limitu).
Dodatkowe bonusy i opłaty
Za kartę kredytową zapłacimy kwotę, która zależy od banku i jego oferty oraz na przykład tego: czy jesteśmy klientem banku, czy mamy tam konto, a jeśli tak, to jakie itd. Najważniejsze opłaty to te, które naliczane są za przekroczenie terminu płatności, wypłatę z bankomatu, ew. wydanie lub koszty eksploatacyjne (jeśli nie korzystamy aktywnie z karty). Wszystkie te szczegóły znajdą się w umowie, opowie nam o nich także pracownik, który będzie się zajmował naszą sprawą.
Warto wiedzieć również, że niektóre banki do swoich kart kredytowych dają bonusy: na przykład gratyfikacje finansowe na „dzień dobry”, zniżki w popularnych i markowych sklepach, restauracjach, kinach i teatrach, hotelach itp.
Tekst: autor zewnętrzny, fot. Shutterstock