"Zacznij od lekkiej 2017" – Badanie stanu odżywienia i sprawności fizycznej młodzieży

Zacznij od lekkiej 2017 to projekt badawczy Nestlé, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Celem tego unikalnego projektu badawczego jest ocena sposobu żywienia, stanu odżywienia i sprawności fizycznej 12-13-latków biorących udział w programie edukacyjnym „Lekkoatletyka dla każdego!” na tle dzieci w tej grupie wiekowej nieuczestniczących w podobnym programie edukacyjnym.


Zacznij od lekkiej 2017 – fot Tomasz Kasjaniuk

Jesteśmy przekonani, że poprzez właściwą edukację w zakresie odżywiania możemy zachęcać dzieci i młodzież do prowadzenia zdrowszego stylu życia. Kształtowanie prawidłowych postaw żywieniowych oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród nastolatków jest więc pracą u podstaw, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. W ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!” zamierzamy pokazać, że prawidłowe nawyki żywieniowe wraz z odpowiednią dozą aktywności fizycznej realnie wpływają na zdrowie dzieci i młodzieży. – Mariola Raudo, Kierownik ds. Korporacyjnych i PR Nestlé

Badaniami objęto 1 000 dzieci w wieku 12-13 lat (dziewczynki i chłopcy) z całej Polski w podziale na uczestników programu „Lekkoatletyka dla Każdego” (500 osób) oraz dzieci nieuczestniczące w tego typu programie (500 osób). Dzisiejsze badanie w Warszawie kończy cały cykl badań. Pierwsze wyniki będą dostępne w pierwszym kwartale 2018 roku.

Zacznij od lekkiej 2017 – Final_LdK, fot. Marek Biczyk