Szukaj

Z obiektywem na back-stage'u – Wystawa Tomasza Bielki

Przez obiektyw Tomasza Bielki zaglądamy za kulisy świata mody. Tomek pokazuje jak tworzy się ulotna atmosfera pokazu i jak pracują ludzie z branży. 28 maja 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Wydziału Sztuki krakowskiego UP odbędzie się wernisaż wystawy ‘BEFORE’. Autor specjalizuje się w back-stage’owych klimatach i ma własną wizję świta mody. Często rozumie ją lepiej niż blogerzy modowi, czy redaktorzy prasy lifestylowej.

Tradycyjna obserwacja dziś wykorzystywana jest, by nadać imię zjawiskom i zachowaniom najbliższych nam społeczeństwom. Obecnie nie podglądamy grup odległych kulturowo i geograficznie, lecz występujące w zasięgu obiektywu. Backstage jest pierwotnym chaosem. Momentem mitycznym staje się emanacja zza kulis. W blasku fleszy kobieta i jej atrybuty, nieraz sprzeczne, kontrastowe, nie pasujące, stają się dziełami sztuki na posągach-afrodytach. Jako obserwator, niczym badacz-antropolog, próbuję uchwycić moment kreacji. Opowiadam historię obrazem. Jestem niewidzialnym uczestnikiem tego pierwotnego chaosu, z którego dopiero narodzi się dzieło na wybiegu.

Tomasz Bielka – Urodzony w 1993 roku w Opolu. Absolwent Akademii Fotografii w Krakowie (dyplom u Wojciecha Wilczyka) oraz Buddologii na Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Student kierunku Art & Design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Debiutował w 2014 autorską wystawą “Idylla” w krakowskiej Galerii Pauza.
Więcej o tej imprezie tutaj: https://www.facebook.com/events/391422541340663/
www.tomaszbielka.com