Szukaj

Xinhua Silk Road – Międzynarodowy Tydzień Mody

W Chinach Wschodnich w dniach 5-7 grudnia odbył się Międzynarodowy Tydzień Mody 2020
fot. PR Newswire

Międzynarodowy Tydzień Mody 2020, podczas którego zaprezentowano najnowsze kolekcje haute couture projektantów z kraju i zagranicy, odbył się w Jinan, stolicy wschodniochińskiej prowincji Shandong

Wydarzenie to, zorganizowane wspólnie przez Azjatycką Federację Couture (ACF) i Samorząd Miasta Jinan, uświetniło wielu celebrytów, w tym chińskie gwiazdy przemysłu filmowego Ge You i Liang Tian, a także kulturoznawca Ma Weidu.

Podczas wydarzenia Guo Pei, Lawrence Xu, Xiong Ying oraz wielu innych projektantów z kraju i zagranicy zaprezentowało swoje najnowsze kolekcje. Słynna japońska projektanta Yumi Katsura wyraziła podziękowania za zaproszenie do udziału w wydarzeniu, w którym uczestniczyła zdalnie, w nagranym materiale wideo.

Oprócz pokazów kolekcji, podczas wydarzenia odbyło się również wiele dodatkowych imprez, między innymi panel dla młodych projektantów z Chin, Japonii, Republiki Korei i innych państw.

Jako prowincja przodująca w branży włókienniczej i odzieżowej, Shandong jest siedzibą wielu liczących się przedsiębiorstw i znanych marek tego sektora.

Podczas tygodnia mody Grupa Dishang z prowincji Shandong zorganizowała pokaz kolekcji designerskiej i otworzyła w Jinan ośrodek Dishang DCCM Haute Couture Experience Center; Yantai Mingyuan Home Textile Co., Ltd. przeprowadziło forum dla projektantów oraz ceremonię rozdania nagród przyznanych w ramach międzynarodowego konkursu International Home Textile Creative Design Competition.

źródło: PAP za PR Newswire