Wywiad z koordynatorem Akademii Empathy

Akademia EmpathyDziałacie w biznesie, branży internetowej lub studiujecie, a dodatkowo interesują Was zagadnienia takie, jak tworzenie aplikacji internetowych czy zarządzanie projektami IT? Jeżeli tak, to Akademia Empathy to coś dla Was! Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tej ciekawej inicjatywy, postanowiliśmy porozmawiać z jej koordynatorem – Michałem Krausem.

Exclusive Info: Do kogo skierowane są Wasze szkolenia i spotkania – jedynie do osób zaznajomionych z branżą, czy także do laików?

Michał Kraus: Staramy się, aby nasz cykl TechCamp łączył ogień i wodę. Duża część prezentacji poświęcona jest wybranym zagadnieniom związanym z technologiami internetowymi, dlatego też skierowany jest on głównie do programistów. Jednak dalsza część – panel dyskusyjny, czy rozmowy kuluarowe stają się doskonałą okazją do kierowania swoją karierą. Na nasze spotkania przychodzą bowiem przedstawiciele branży internetowej, czy startup’ów. Nie unikamy również tematów zatrudnienia – ostatni odcinek w całości był poświęcony kierowaniu karierą w branży IT.

E.I.: Co mógłbyś poradzić osobom dopiero stawiającym pierwsze kroki w dziedzinie nowych technologii i IT – z jakich rozwiązań powinni oni korzystać, by jak najbardziej się rozwijać i wykorzystywać swoje możliwości?

M.K.: W tej branży zdolności liczą się dużo bardziej niż CV. Dlatego polecam każdej osobie stawiającej pierwsze kroki, aby nie bała się, próbowała aplikować do różnych firm, ale jednocześnie podnosiła swoje kompetencje w zakresie programowania. Jest wiele firm, które z chęcią przyjmą pod swoje skrzydła młodych pracowników (czy to w formie stażu, czy zatrudnienia) i pomogą w dalszym rozwoju.

 E.I.: Jakie są Wasze plany na najbliższe miesiące – kiedy odbędą się kolejne barcampy i szkolenia?

M.K.: Na przyszły rok, do końca sezonu akademickiego mamy zaplanowane 3 odcinki Tech Camp’a. To nie koniec naszej działalności, jako Akademia Empathy na wiosnę zorganizujemy ponownie cykl e-commerce w praktyce, podczas którego będzie można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu e-handlu.

Foto: https://www.facebook.com/techcamppl