Choć Wyspy Kanaryjskie już od lat robią furorę wśród rodzimych turystów, ich popularność z sezonu na sezon stale rośnie. Niesamowite wulkaniczne krajobrazy, piękne, choć niekoniecznie piaszczyste plaże i imponujący wachlarz atrakcji z niezmienną skutecznością przyciągają marzących o wspaniałych wakacjach.

Fuerteventura

Fuerteventura jest jedną z najchętniej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich, przy czym szczególnie polecana jest zwłaszcza jej północna część. W tym regionie na turystów czekają cudowne, szerokie plaże, tętniące życiem kurorty, a także malownicze, sielankowe miasteczka. Na północy Fuerteventury świetne warunki do wypoczynku znajdą też amatorzy pieszych i rowerowych wycieczek oraz pasjonaci sportów wodnych, między innymi windsurfingu, kitesurfingu czy żeglarstwa.

Z kolei południowe wybrzeże Fuerteventury charakteryzuje się znacznie większym zróżnicowaniem. Jego wschodnia część kusi piaszczystymi plażami, w pobliżu których znajdują się eleganckie kurorty, natomiast w zachodniej dominuje krajobraz skalisty.

Teneryfa

Nie mniej obleganą przez turystów wyspą hiszpańskiego archipelagu jest Teneryfa. W regionie Santa Cruz, gdzie usytuowana jest stolica Teneryfy, panuje fantastyczna atmosfera, sprzyjająca oderwaniu się myślami od codziennych obowiązków. W samej stolicy, mieście Santa Cruz, warto zobaczyć Port Plaza de Espana, w którym podziwiać można niesamowite jachty i statki pasażerskie, Muzeum Natury i Ludzkości oraz El Tanque Cultural Space, czyli stary tankowiec, pełniący obecnie funkcję galerii i miejsca spotkań artystów.

Gdy decydujemy się na przykład na wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich dzięki Rainbow Tours i planujemy podróż na Teneryfę, możemy też wybrać się do Puerto de la Cruz. Wśród największych atrakcji tego kurortu wymienia się Loro Park, czyli park atrakcji, w którym zobaczymy między innymi papugi, delfiny czy lwy morskie, ogród botaniczny, założony już w drugiej połowie XVIII wieku oraz Taoro Park z luksusowym kasynem.

Gran Canaria

Ciekawą propozycją na wczasy na Wyspach Kanaryjskich jest również Gran Canaria. Znajdziemy tu zarówno nowoczesne kurorty, w których życie tętni właściwie przez całą dobę, jak i zaciszne zakątki, niemal nieskażone działalnością człowieka. Podczas pobytu na Gran Canaria warto odwiedzić stolicę wyspy, pełne zabytków Las Palmas, a miłośników przyrody z pewnością zainteresują ciągnące się na południu słynne wydmy Maspalomas.

Lanzarote

Nie sposób też nie wspomnieć o Lanzarote, uznawanej za najbardziej egzotyczną z wszystkich wysp Kanaryjskich. To właśnie tu zobaczymy najwspanialsze formy wulkaniczne, których autorką jest sama matka natura. Natomiast pozostały czas możemy z powodzeniem przeznaczyć na zwiedzanie, rekreację lub słodkie lenistwo w promieniach słońca.

Tekst: autor zewnętrzny