Wyrzutnia rakiet czy plaża na biurku?

Kolejne urodziny szefa, kolegi czy koleżanki z pracy i od lat ten sam dylemat – czym powinniśmy ich obdarować? Specjalnie dla Was zrobiliśmy przegląd najciekawszych gadżetów z popularnych sklepów internetowych. Może i nie są całkiem praktyczne, ale na pewno dają chwilę radości.

Czym obdarować kolegę czy koleżankę lubiącego robić swoim współpracownikom rozmaite psikusy? Z pewnością ucieszy ich… wyrzutnia rakiet na USB. Gadżet ten wystarczy podłączyć do komputera, zainstalować dołączony program, a potem za pomocą myszki lub klawiatury można celować i strzelać do woli do wybranych obiektów. Pociski są absolutnie niegroźne, a to dzięki lekkiej piance, z której zostały wykonane. Tylko co jeśli na taki gadżet skuszą się także inni pracownicy?

A co z prezentem dla tych co marzą o dawno już wykorzystanym urlopie? Z pewnością ucieszy ich biurowa mini plaża. Z pomocą, dołączonych do zestawu, piasku, łopatek i foremek będą mogli godzinami, niczym w dzieciństwie, budować babki, zamki, a nawet skomplikowane rzeźby, a odrobina wody wystarczy, by, przy pomocy znajdujących się w komplecie żaglówek, urządzać biurowe regaty.

Tych, których czeka kolejne stresujące spotkanie biznesowe, czy ważna konferencja, na pewno odpręży krótka partyjka golfa. Co więcej, nie wymagany jest do tego ani drogi sprzęt, ani kilkuhektarowe pole. Wystarczy biuro, kilka chętnych osób i… zestaw do biurowego golfa. To także doskonały sposób na zintegrowanie ze sobą nowych pracowników.

Wredny, czepiający się wszystkiego szef? Każdy z nas miał z pewnością z kimś takim do czynienia. Wasz kolega czy koleżanka podpadli mu, gdy ten przyłapał ich na korzystaniu w godzinach pracy z Facebooka czy jednego z serwisów aukcyjnych? Idealnym wręcz prezentem dla nich będzie Stealth Switch, czyli specjalny guzik umieszczony pod biurkiem, który wystarczy lekko przycisnąć stopą, by ścigane przez szefa witryny internetowe wyłączyły się w mgnieniu oka, gdy ten akurat mija nasze biurko. Sytuacja niczym w banku, kiedy pracownik naciska guzik alarmowy w przypadku napadu.

A czy Wy zostaliście kiedyś obdarowani podobnymi gadżetami lub macie pomysł na inne, ciekawe, prezenty dla kolegów i koleżanek z pracy? Jeżeli tak, koniecznie podzielcie się nimi.

Foto: Jamin Gray, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)