Grupa FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki oraz mecenasami projektu Akademią Nikona i Szerokim Kadrem mają przyjemność zaprosić wszystkich fotografujących do udziału w projekcie twórczym z udziałem Tomasza Gudzowatego.

FotoBzik

O PROJEKCIE PRZETWÓRNIA

Co to takiego?
Przetwórnia to innowacyjny pomysł grupy FotoBzik.
W każdej edycji projektu udział weźmie zaproszony przez organizatorów, wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji będzie nie kto inny jak Tomasz Gudzowaty – fotografik, kilkakrotny laureat międzynarodowych nagród World Press Photo, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Polskiej Agencji Prasowej i European Press Agency, jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów na Świecie.

ETAPY PROJEKTU:
Ogłaszamy nabór projektów fotograficznych. Każdy autor może nadesłać swój cykl od 5 do 15 zdjęć o tematyce zbliżonej do zainteresowań Tomasza Gudzowatego. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 25 lutego 2013 roku.

Organizatorzy wyłonią 10 najciekawszych cykli spośród nadesłanych zestawów. Wybrane prace będzie oceniał i analizował Tomasz Gudzowaty na spotkaniu 24 marca 2013 roku, które będzie finałem projektu. Nasz ekspert dokona publicznej analizy wybranych 10 zestawów oraz wyłoni 3 fotografów, z którymi będzie pracował jako kurator ich wystawy fotograficznej.
W dalszej części spotkania to trzej wybrani autorzy będą gośćmi  naszego eksperta, który  zada im ciekawe pytania na tematy związane z ich drogą twórczą. Taka formuła spotkania pozwoli publiczności poznać zarówno naszego eksperta, jak również najciekawszych autorów każdej edycji Projektu Przetwórnia.

Projekt uwieńczy wystawa nagrodzonych prac w galerii Pauza w Krakowie.
Do kogo jest skierowany?
Do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, ale również do zaawansowanych fotoamatorów.
Co można zyskać?
Niepowtarzalną okazję konfrontacji swoich fotografii z uznanym twórcą, możliwość usłyszenia wielu bezcennych uwag i wskazówek od mistrza, a także szansę na pokazanie swojej twórczości szerokiej publiczności.

Dodatkowo można wziąć udział w wystawie, której kuratorem będzie wybitna osobowość świata fotografii. Wystawie towarzyszyć będzie publikacja katalogu.
Organizatorzy pokryją koszty związane z produkcją wystawy oraz jej promocją

BIERZCIE I WEŹCIE UDZIAŁ WSZYSCY 🙂

www.projektprzetwornia.com

https://www.facebook.com/events/381419541952665/

http://kulturawkrakowie.pl/2012/12/wystartowal-projekt-przetwornia-niezwykly-konkurs-dla-pasjonatow-fotografii-tomasz-gudzowaty/

Iwona Kubica i Iza Zdziebko

Foto: FotoBzik

430842_4875239756009_485490311_n