Wigilia firmowa w pracy – modny dress code

Kultura i tradycja, w jaką wpisuje się coroczne obchodzenie Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia w Polsce od wielu lat istnieją nie tylko na gruncie prywatnym, ale również zawodowym. Coraz więcej przedsiębiorstw, korporacji, urzędów czy placówek organizuje przedświąteczne wigilijne spotkania mające na celu podkreślenie wyjątkowej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.


Zależnie od specyfiki oraz polityki stosowanej przed dane miejsce tego rodzaju spotkania mogą mieć mniej lub bardziej oficjalny charakter, z którego wynika nie tylko oprawa przyjęcia, ale również konieczność odpowiedniego przygotowania się – szczególnie w zakresie odpowiednio dobranego stroju. Dylematy związane z przygotowaniem garderoby na firmową Wigilię mają mają szczególnie osoby pracujące w miejscach, w których obowiązuję określone dress code.
Wigilijne spotkanie o nieco mniej oficjalnym charakterze
Ze względów praktycznych oraz wynikających ze specyfiki danej instytucji, w której pracownicy doskonale się znają i ściśle ze sobą współpracują, Wigilia ma zwykle nieco luźniejszą atmosferę oraz mało oficjalny charakter. W takim wypadku wigilijne przyjęcie firmowe to przede wszystkim okazja do wspólnego spędzenia czasu i celebracji wyjątkowego okresu.
Tego rodzaju Wigilia zazwyczaj odbywa się bezpośrednio lub  – w razie możliwości – w ramach godzin pracy, co oznacza, iż odpowiedni strój powinien być dostosowany do rodzaju wykonywanego zajęcia z dodatkiem bardziej eleganckich elementów. W takim wypadku doskonałym wyborem stroju na Wigilię firmową są spodnie w kant lub elegancka spódnica – ołówkowa lub skrojona w formie litery A oraz koszulowa bluzka, na którą narzucić można kaszmirowy sweterek lub kardigan.

Kolorystyka wybranych elementów odzieży powinna być w miarę możliwości neutralna z uwzględnieniem kolorystycznych dodatków nawiązujących do charakterystyki Świąt Bożego Narodzenia. W praktyce może oznaczać to eleganckie czerwone szpilki, ozdobną broszę z czerwonych kamieni czy ozdobny, zielony pasek.
W przypadku, kiedy charakter pracy pozwala na znaczną dowolność, można pokusić się o założenie sweterka w czerwonym kolorze czy rdzawej, długiej do linii łydek, szerokiej spódnicy o oryginalnym deseniu.
Oficjalne przyjęcie wigilijne
Wybrane przedsiębiorstwa, szczególnie duże korporacje preferują organizowanie uroczystych przyjęć wigilijnych. Tego rodzaju firmowe Wigilie zwykle odbywają się w godzinach wieczornych, co nakłada na osoby biorące w nich udział konieczność skomponowania odpowiednio eleganckiego, wpisującego się w obowiązujący w danym miejscu dress code. Warto wykorzystać propozycje  Topshop sukienki – https://lamoda.pl/katalog/ubrania/sukienki/topshop-m
Kompletując strój na eleganckie świąteczne  przyjęcie warto postawić na bezpieczne, klasyczne rozwiązania. W tym wypadku pamiętać należy o zachowaniu odpowiedniego umiaru w doborze ubrań, jak również dodatków, podkreślając rangę przyjęcia odpowiednio elegancką srebrną lub złotą biżuterią.
Z tego też powodu odpowiednim rodzajem stroju będzie klasyczna, sięgająca nieco przed kolana sukienka z długimi lub określanymi jako trzy czwarte rękawami w kolorze ciemnozielonym, granatowym lub grafitowym profilowana w talii lub przewiązana paskiem w kontrastowym, zwykle ciemnym kolorze.