Więcej kultury – warsztaty i kursy w Warszawie, które mogą Cię zainteresować

Rozwijanie pasji artystycznych w Warszawie nie jest trudne. Istnieje wiele miejsc, które oferują warsztaty i zajęcia o tematyce związanej ze sztuką. Można uczyć się rysunku, malarstwa, rzeźby, i aktorstwa. Oto kilka propozycji, które z pewnością zainteresują poszukiwaczy twórczych form spędzania wolnego czasu.


Rysowanie, malowanie i rzeźbienie – kursy w stolicy
Poszukując wydarzenia w Warszawie, które pozwoli rozwijać pasję do szkicowania warto zajrzeć do Łazienek Królewskich. Odbywająca się tam cyklicznie w ramach Warsztatów Rysunku akcja: „Wielkie Rysowanie”, to doskonała okazja na spędzenie czasu w pięknym otoczeniu pod okiem profesjonalistów. Są to zajęcia bezpłatne i mogą stanowić pewnego rodzaju wstęp do kursu szkicowania organizowanego w Łazienkach przez cały rok.
Z kolei miłośników malarstwa jako formy ekspresji artystycznej powinny zainteresować zajęcia organizowane przez Centrum Artystyczne Sztukarnia, przy ul. Odolańskiej 60. Zgłębianie technik malarskich, nauka proporcji, konstruowania postaci czy samodzielnego przygotowania podobrazi to tylko niektóre z wielu umiejętności, które nabywa się w trakcie kursu. W Sztukarni odbywają się również zajęcia z rzeźby na różnych poziomach zaawansowania.
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach cyklu Akademia Otwarta – organizuje program “Dorośli do sztuki”, w ramach którego można wziąć udział w zajęciach z malarstwa, rysunku i grafiki artystycznej.
Miejsca, w których również można odbyć kursy rysunku, malarstwa lub rzeźby:

  • Szkoła Rysunku TOTU, ul. Lwowska 11/1,
  • Szkoła Rysunku MODUŁ, ul. Hoża 57,
  • Splot Artystyczny, Śniadeckich 17.

Zajęcia teatralne w Warszawie
Zajęcia teatralne przynoszą wiele korzyści. Udział w nich nie tylko pozwala na kształcenie i doskonalenie warsztatu aktorskiego, ale też pomaga w pracy nad sobą, świadomością własnego ciała czy emisją głosu. Jednym z miejsc, które specjalizują się w prowadzeniu warsztatów teatralnych jest Akademia Sztuki i Kultury, przy. Al. Jana Pawła II 36c. Kursy organizowane są dla osób ze wszystkich grup wiekowych, na różnych stopniach intensywności (całoroczne, weekendowe, tygodniowe) czy zaawansowania.
Inne miejsca, w których można doskonalić lub rozwijać teatralne pasje, to:

  • Tetra Baza, ul. Podchorążych 39,
  • Warsztaty Teatralne, al. Jana Pawła II 36c,
  • Sfilmowani – warsztaty aktorskie, kursy aktorskie, warsztaty teatralne.