„Więc chodź, pomaluj mój świat” – czyli o kredce do oczu

Brak zdolności plastycznych nie stoi na przeszkodzie do sprawnego i twórczego posługiwania się kredkami pod warunkiem, że będą to kredki do oczu. Jak malować idealnie prostą kreskę na oku? Kilka prostych rad dla początkujących.

kredki do oczu poradnik 01

Makijaż z użyciem kredki do oczu to wbrew pozorom wcale nie taka trudna sztuka. Na początek warto wiedzieć, jakich kredek szukać w drogerii, aby później nie męczyć się z trudnym w użyciu produktem. Przede wszystkim należy sprawdzić na dłoni, czy kosmetyk nie jest wysuszony i czy daje się łatwo rozprowadzić. W całej gamie kolorów, marek i odcieni na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie – na przykład kredkę do oczu firmy Maybelline.

Gdy kupimy już odpowiednie produkty, możemy zaczynać makijaż. Wykonujemy standardowy makijaż skóry twarzy, nie zapominając przy tym o nałożeniu bazy pod cienie na powieki, żeby nasze kreski nie zostawiały śladów na górnej powiece. Można teraz nałożyć jasny cień lub pozostać przy makijażu robionym samą kredką do oczu – takie rozwiązanie od kilku sezonów praktykują gwiazdy.

Prosta kreska

Nawet najmniej wprawiona ręka jest w stanie namalować idealną kreskę na oku. Wystarczą trzy proste zasady:

  1.       podczas malowania mamy otwartą powiekę;
  2.       zaczynamy zawsze od wewnętrznego kącika i wykonujemy ruch w stronę zewnętrznego;
  3.       staramy się rysować kreskę jak najbliżej linii rzęs.

Cierpliwie i powoli, pamiętając o wykonywaniu małych ruchów przypominających szkicowanie, dociągamy kreskę do zewnętrznego kącika oka. Grubsza linia powiększa oko. Jeżeli pojawią się nierówności, można przy użyciu pędzelka rozmazać lekko kreskę – uzyskamy wówczas subtelne podkreślenie krawędzi oka.

Kocie oko

Wyciągnięta w stronę skroni kreska służy nadaniu spojrzeniu seksapilu i uniesieniu zewnętrznych kącików oczu. Choć nie jest to element trudny, to jego wykonanie wymaga skupienia i precyzji. Warto podkreślić najpierw brwi, które posłużą za ramę i punkt odniesienia. Na górnej powiece rysujemy kredką do oczu linię, która jest przedłużeniem dolnej linii rzęs i kieruje się ku końcowi brwi. Następnie dorysowujemy drugą, łączącą się z namalowaną wcześniej kreską, która biegnie wzdłuż linii rzęs. Powstały nad kącikiem trójkącik delikatnie wypełniamy, uważając, by nie wyjść poza brzegi.

W makijażu oczu robionym za pomocą kredki najważniejsza jest odpowiednia technika. Jeżeli wiemy, co po kolei robić, bardzo szybko dojdziemy do wprawy. Kolorowe kredki do oczu to świetna alternatywa lub uzupełnienie dla makijażu wykonywanego cieniami do powiek. Dla lepszego efektu warto mocno wytuszować rzęsy, zwłaszcza w zewnętrznych kącikach.

Autor: zewnętrzny, fot. Corey Balazowich CC BY-ND 2.0