Wczasy na Cyprze – pomysł na letnią regenerację

Kiedy zima prezentuje pełen arsenał swoich możliwości, coraz częściej zaczynamy marzyć o beztroskim wypoczynku w promieniach słońca. W tym roku świetną propozycją na letni urlop będzie pobyt na Cyprze.

Cypr

Urlop pod auspicjami bogini miłości

Cypr jest państwem leżącym na wyspie o tej samej nazwie, usytuowanej we wschodniej części Morza Śródziemnego, u wybrzeży Azji. Turystom znana jest przede wszystkim jej południowa część, zamieszkiwana przez Greków, za sprawą których Cypr nazywany jest również Wyspą Afrodyty. W ofercie biur podróży, takich jak Rainbow Tours, odnaleźć można wiele propozycji wyjazdów na urlop na Cyprze, który bez wątpienia będzie źródłem fantastycznych wspomnień.

Główne kurorty Cypru

Turystów z całego świata spotkać można w głównej mierze na wybrzeżu Cypru. Wśród najchętniej odwiedzanych miejscowość wymienia się między innymi Pafos, niegdysiejszą stolicę wyspy, w okolicach którego z piany morskiej miała wyłonić się bogini Afrodyta.

Podczas pobytu w Pafos warto zobaczyć cenne zabytki Starego Miasta oraz poczuć atmosferę tętniącego życiem Nowego Miasta, pełnego urokliwych kawiarenek i klimatycznych restauracji. Pafos zadowoli także amatorów aktywnego wypoczynku oraz oczywiście miłośników kąpieli słonecznych spragnionych słodkiego lenistwa.

Ogromną popularnością cieszy się również Limassol, gdzie można odkryć burzliwe dzieje Cypru skrywane w zabytkowych murach, uprawiać rozmaite dyscypliny sportów wodnych i inne formy rekreacji lub wybrać się na relaksujący spacer wśród eukaliptusów, zdobiących główny deptak miasta.

Na turystycznej mapie Cypru istotną rolę odgrywa też Larnaka, w której warto odwiedzić dawną dzielnicę turecką oraz liczne muzea, prezentujące bogate zbiory archeologiczne, historyczne i przyrodnicze. Ciekawym miejscem jest także pobliskie Słone Jezioro, zamieszkiwane przez wiele gatunków ptaków.

Wycieczka do serca Cypru

Pasjonatom zwiedzania i spragnionym kulturalnych doznań można z kolei polecić wycieczkę do obecnej stolicy Cypru, Nikozji. Miasto zachwyca bogactwem zabytków, wśród których wymienia się Weneckie Mury, dawniej okalające Nikozję, liczne świątynie, które z pewnością zainteresują miłośników architektury oraz muzea.

Choć Nikozja usytuowana jest niemal w sercu wyspy, ofertą aktywnego wypoczynku nie ustępuje nadmorskim kurortom. W Nikozji można z powodzeniem wybrać się na wycieczkę rowerową czy pieszą wędrówkę, natomiast poszukujący nowych wyzwań powinni zdecydować się na wyprawę w pobliskie góry Troodos.

Cypr jest stosunkowo niewielkim krajem, zajmującym jedynie obszar wyspy o tej samej nazwie, niemniej w oczach turystów jest destynacją o wyśmienitych warunkach do wypoczynku i regeneracji sił. A zatem jeśli mamy już dość surowej, zimowej aury, czas najwyższy zaplanować wspaniały, a z pewnością również niezapomniany urlop na Cyprze.