W krainie czarów – zabawki z kartonu

Wybierając zabawki dla naszych dzieci staramy się, by nie tylko cieszyły oko, lecz także były funkcjonalne – rozwijały kreatywność naszych pociech i spełniały funkcję edukacyjną. Jak pobudzić wyobraźnię malucha, a jednocześnie zainteresować go na długi czas? W myśl zasady, że proste rozwiązania są zawsze najskuteczniejsze zafundujmy naszemu dziecku zabawkę z… kartonu. O tym niezwykłym pomyśle na rozwijanie dziecięcej kreatywności rozmawiamy z twórczynią marki LoveKids – Katarzyną Radecką.

Skąd pomysł na tego typu działalność – dlaczego akurat zabawki z kartonu?

Na pomysł zabawek z kartonu wpadłam w czasie urlopu macierzyńskiego. Jako mama dwóch maluchów myślałam o tym, jak zaprojektować zabawki, by rozwijały kreatywność dzieci i nie znudziły się po kilku minutach. Zastanawiałam się też jakich materiałów używać, by zachęcały dzieci do własnej twórczości i były całkowicie bezpieczne. Wymyślona przeze mnie marka lovekids.pl jest na to sposobem. Powstały już pierwsze domki dla lalek, wigwamy i drzewa z ekologicznej tektury, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię i taki jest ich cel.

Jak wygląda proces wymyślania kolejnych zabawek – projektanci swoje pomysły konsultują i testują z maluchami czy zdają się na własne doświadczenie?

Idea zabawek z kartonu wyrosła z realnej potrzeby – szukaliśmy pomysłów na zabawę z naszymi córkami. Sami zaczęliśmy poszukiwać takich zabawek, które angażowałyby dzieci dając przy tym im i nam dużo frajdy. Wreszcie pomysł dojrzał i zauważyliśmy, że wielu rodziców poszukuje tego typu zabawek. Zaprosiliśmy do współpracy cztery młode projektantki. Tak powstały pierwsze projekty domku dla lalek, wigwamu, drzewa. Pomysły zaczęły ewoluować, pojawiły się kolejne zabawki. W procesie twórczym brały udział dzieci, rodzice, projektantki i konstruktorzy. Uwzględnione więc zostały wszystkie ważne kwestie i punkty widzenia.

Wśród Waszych zabawek znajdziemy już domy, drzewa, szałasy. Czym chcielibyście nas zaskoczyć w najbliższym czasie?

Obecnie wprowadziliśmy na rynek mini torebkę lovekids.pl dla każdej małej fashionistki, pracujemy też nad mebelkami dla dzieci oraz bazą dla chłopaków.

Dziękujemy za rozmowę!

Dziękuję.

Więcej o marce znajdziecie na stronie: LoveKids.pl