Szukaj

Urządzenie do hodowli roślin w domu

Targi Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas co roku zaskakują innowacjami np. super-nowoczesne urządzenie do domowej hodowli roślin

Nowoczesne wzornictwo w kuchni zwykle wykluczało ekologiczne gotowanie, które wymaga przechowywania i uprawy świeżych warzyw i ziół. Doniczki i skrzynki na rośliny dotychczas kojarzyły się raczej z babcinym klimatem.

Tymczasem firma LG planuje pokazać na targach CES rewolucyjne urządzenie do domowej hodowli roślin z ultranowoczesnym designem. Rozmiarem przypomina wąską lodówkę, ma pionową konstrukcję i jest przeznaczone do zabudowy. Zastosowano w nim zaawansowane rozwiązania do regulacji oświetlania, temperatury i wilgotności. Korzystając z wygodnych, kompletnych pakietów z nasionami oraz aplikacji do monitorowania wzrostu, użytkownicy tego urządzenia mogą łatwo w warunkach domowych hodować jadalne rośliny, które są smaczne i bogate w składniki odżywcze.

W sam raz dla amatorów

Najcenniejsze w tej innowacji jest to, że umożliwi zdrowsze odżywianie osobom, które wcześniej nie miały doświadczenia w samodzielnej uprawie roślin. Kampania reklamowa oczywiście podkreśla wyjście naprzeciw konsumentom stosującym dietę roślinną, ale przecież jest to propozycja dla wszystkich, gdyż świeże zioła i warzywa są nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim smaczniejsze od suszonych, czy kupionych w sklepie. Nie bez znaczenia jest też przyczynienie się do redukcji ilości opakowań.

Optymalne warunki dla roślin

Dzięki obudowie z izolacją termiczną oraz uniwersalnym modułom umożliwiającym precyzyjne regulowanie temperatury i natężenia światła, wewnątrz urządzenia są utrzymywane optymalne warunki wzrostu roślin. Lampy LED, wymuszona cyrkulacja powietrza oraz nawadnianie podsiąkowe pomagają zapewnić szybkie kiełkowanie i wzrost roślin. Zaawansowany system do hodowania roślin może pomieścić nawet 24 kompletne pakiety z nasionami, co pozwala czteroosobowej rodzinie na delektowanie się zdrowymi potrawami z roślin wyhodowanych w domu.

Kompletne pakiety gotowe do rozpoczęcia uprawy

Kluczowym elementem zautomatyzowanego systemu do hodowania roślin jest opracowana przez LG metoda nawadniania niewymagająca cyrkulacji wody, pozwalająca na równomierne i precyzyjne dozowanie wody potrzebnej w poszczególnych pakietach z roślinami. Ta technologia zapobiega rozwojowi glonów oraz hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu uzyskuje się czyste i higieniczne warunki wzrostu bezpiecznych, naturalnych ziół i warzyw liściastych. Na potrzeby urządzenia opracowano też aplikację, która pomaga kontrolować wzrost roślin i zapewnia dostęp do praktycznych wskazówek dotyczących każdego etapu hodowli, a tym samym pozwala za każdym razem uzyskać dobre zbiory. Kompletne pakiety, zawierające nasiona, torf oraz nawóz, pozwalają na natychmiastowe rozpoczęcie uprawy. Pierwszy pakiet będzie zawierać 20 różnych odmian roślin, w tym sałatę rzymską, inne sałaty, cykorię i bazylię.