Urządzamy mieszkanie w nowoczesnym stylu

Modernistyczny wystrój kojarzy się często z zimnym i nieprzytulnym wnętrzem, pozbawionym wszelkich ozdób i dekoracji. Minimalistyczny styl nie musi jednak oznaczać chłodnych wnętrz. Urządzając je, weźmy pod uwagę zarówno walory wizualne, jak i nowinki technologiczne, które wpłyną na nasz komfort, a nawet bezpieczeństwo. Warto zastanowić się nad akcesoriami, takimi jak drzwi antywłamaniowe lub gadżety elektroniczne. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesne wnętrze, które jednocześnie będzie ciepłe i gustowne.

Sprytne rozwiązania, czyli drzwi antywłamaniowe i elektronika

Modernistyczne mieszkanie to nie tylko wystrój, lecz także innowacyjność rozwiązań, które znacząco wpływają na funkcjonalność domu oraz naszą wygodę.

  • Drzwi antywłamaniowe to skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Inwestując w nie, powinniśmy pamiętać o odpowiednich parametrach. Istnieją trzy klasy, do których się je podporządkowuje: A, B i C. Jedynie klasa C jest uznana przez specjalistów za prawidłowy system antywłamaniowy. Zamki drzwi antywłamaniowych działają inaczej, niż te tradycyjne. Wyposażone są w wielopunktowe rygle, które jednocześnie zasuwają się w wielu kierunkach, stanowiąc dodatkową ochronę.
  • Gadżety elektroniczne mogą uprzyjemnić nasze życie codzienne. Nie musimy koniecznie urządzać skomplikowanego i kosztownego „inteligentnego domu”, aby korzystać z nowych technologii. Możemy zainwestować w urządzenia, takie jak domowe kino lub mały telewizor w łazience, dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć ulubionym filmem podczas kąpieli. Inne akcesoria to masażer do stóp lub fotel z wbudowaną opcją masażu, koc elektryczny i bezgłośny robot, odkurzający podłogi. Interesującą nowinką jest też lokalizator kluczy lub ocieplana podłoga!

Przytulny minimalizm – czy to możliwe?

Nowoczesne wnętrza wcale nie są pozbawione elementów dekoracyjnych! Istotna jest jednak spójność stylu, w którym dominuje dana kolorystyka, geometryczne formy lub stawia się na jeden zdecydowany element, który nadaje charakter całemu pomieszczeniu. Może to być designerski plakat, oryginalny obraz lub duże lustro, które dodatkowo powiększa przestrzeń.

  • Ozdoby w nowoczesnych wnętrzach są zazwyczaj uproszczone i oryginalne. Mogą mieć nieregularny kształt lub niecodzienny kolor.
  • Liczy się sposób operowania barwami oraz przestrzenią. Mają dawać efekt przestronności i prostoty, lecz także elegancji. Często łączy się w tym celu akcesoria wykonane z drewna ze szkłem lub metalem.
  • Najczęściej korzysta się z jasnych kolorów, wśród których przeważa biel. Można na takim tle pobawić się kolorem i postawić na jeden element dekoracji w intensywnym kolorze.
  • Aby ocieplić wnętrze, możemy zainwestować w dodatki, takie jak świece, lampy, żywe rośliny, poduszki i koce. Dodadzą uroku i sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne.

Urządzając mieszkanie w nowoczesnym stylu powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno rozwiązania technologiczne, jak i aranżacyjne. Kierujmy się przede wszystkim własnym gustem, tak abyśmy dobrze czuli się we własnym domu.