Letni festiwal miejski w Łodzi – mix mody i kultury ulicznej

Już za miesiąc w Łodzi startuje URBAN SUMMER FESTIVAL czyli unikalne w skali Polski połączenie świata mody, kultury ulicznej i aromatycznej kuchni. O doznania estetyczne zadbają najlepiej zapowiadający się  polscy projektanci młodego pokolenia, którzy wystawią swoje kolekcje przygotowane na  lato 2014. Zobaczymy wśród nich laureatów prestiżowych nagród i wyróżnień modowych.

W części FASHION DISTRICT znajdą się również stoiska marek odzieżowych kreujących modę uliczną. Miasto to nie tylko zbrojony beton, asfalt i zieleń na skwerach ale przede wszystkim kultura uliczna we wszystkich swoich formach. USF z myślą o tych, którym ta kultura jest bliska , utworzył URBAN ZONE i liczne związane z nią atrakcje. Pokazy BREAKDANCE, warsztaty HIP-HOP i GRAFFITI a najlepsi polscy SKATE BOARD’erzy pokażą, że prawa fizyki też można naginać. Na koniec gratka dla miłośników polskiego RAPU, bitwa BEAT BOX na żywo! Fani dobrego jedzenia też mają w czym wybierać. Wokół przestrzeni parkowej utworzono STREET FOOD BAZAAR, gdzie znajdziemy FOODTRUCKI serwujące wszelkiego rodzaju jedzenie uliczne. Ci którzy widząc uwijającą się przy przygotowywaniu potraw obsługę, nabiorą ochoty sami chwycić za „gary”, mogą wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Nie zapomniano o rodzicach. Specjalnie dla nich powstała KIDS ZONE, w której można zostawić swojego ‘urwisa” pod opieką wykwalifikowanego personelu i spokojnie korzystać z atrakcji URBAN SUMMER FESTIVAL. W tym czasie dzieci będą miały zapewnioną moc atrakcji, zabawy w grupach, konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne.

Podczas festiwalu oprócz głównych stref, gdzie będzie można zapoznać się z  najnowszymi trendami mody, obcować z kulturą uliczną lub zjeść nietuzinkowe danie serwowane „na szybko”, przewidziane są atrakcje które trafią w gusta najbardziej wymagających uczestników. METAMORFOZA, której podda się jedna z wylosowanych Pań. SESJE FOTOGRAFICZNE na żywo, będą się odbywały przez cały czas trwania FESTIVALU. Dla spragnionych mocnych wrażeń, POKAZY KASKADERSKIE. SZTUCZNA PLAŻA dla tych, którzy myślami będą już na wakacyjnym wyjeździe. KINO PLENEROWE pokaże nagradzane etiudy studentów łódzkiej „filmówki”.

Więcej informacji: www.facebook.com/urban.festival.wima

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe organizatora