Trendy w modzie męskiej – jesień zima 2015

Choć mamy pełnię lata zapobiegliwie myślimy o zawartości szafy na chłodniejsze miesiące. Tym razem patrzymy na wybiegi z modą dla panów. Mimo, że wciąż królują motywy zaczerpnięte z lat 60’tych to dzieje się wiele nowych, ciekawych rzeczy.

 

Repablo - trendy w modzie meskiej na jesien zime 2015

Sportowa elegancja

Styl na zbliżający się sezon jesienno-zimowy to połączenie solidnych, zawsze modnych standardów z drapieżnymi dodatkami. Zobaczymy więc gładkie koszule z przykuwającymi uwagę kołnierzykami i mankietami, spodnie w kantkę i klasyczne sztyblety, a do tego sportowe kurtki, marynarki nawet na elegantsze okazje z zaskakujących kolorach.

Kolory jesieni – mieszanka stonowanych i jaskrawych

Zgniłe zielenie, burgund, klasyczny navy blue połączone z bardziej jaskrawymi pomarańczami czy zaskakującymi brązami. Można powiedzieć, że w tym sezonie inspirujemy się naturalnymi kolorami pory roku. Oczywiście zawsze bezpiecznym rozwiązaniem będą czernie, zwłaszcza do bardziej formalnej stylizacji, do której jako dodatki można zaryzykować nawet klasyczny ciemny kapelusz fedora oraz ciągle popularną obszerną torbę ręczną.

Krój podkreślający sylwetkę

Wspomniane spodnie rurki są wciąż na czasie, ale to nie wszystko. Również wierzchnie okrycia mają podkreślać sylwetkę, włącznie z wciąż modnymi kurtkami puchowymi, które zamiast szerokich przeszyć będą gęsto pikowane i dopasowane właśnie. O ciepło na chłodne dni pozwolą zadbać wełniane swetry i golfy – gładkie, lub o zdecydowanych splotach i kontrastowych wzorach. Można powiedzieć, że sezon zapowiada się naprawdę ciekawie. Z jednej strony dużo bezpiecznej klasyki, która jest wygodna i pozwala pewnie czuć się w każdej sytuacji, a z drugiej ciągle jest sporo miejsca na eksperymenty i wyrażenie swojego niepokornego stylu. Jak zwykle pisząc o modzie lubimy posłużyć się przykładem z polskiego podwórka. Tym razem naszą uwagę zwrócił producent odzieży męskiej Repablo z doskonałymi pomysłami na sportową męską elegancję.  

Tekst: Jan Strzelba, fot. materiały prasowe