Trendy modowe na jesień 2014

Projektanci proponują kilka nowości na jesień 2014. Z letnich trendów pozostają pastele ze słodkim różem na czele. Ale wśród projektów pojawiają się również bardziej drapieżne wzory. Do łask wracają wszelkie motywy wojskowe oraz wzory zwierzęce.

jesienne styliacjeTradycyjne płaszcze i jesienne kurtki ustępują zaś pelerynom. W kolekcjach pojawiają się również poncza. Jesienny styl z pewnością zachwyci także miłośniczki zabawy modą – modne kreacje 2014 nie do końca są bowiem sztywne i poważne.

Bo moda to taka gra

Projektanci proponujący kolekcje na jesień oraz zimę 2014 stawiają przede wszystkim na poczucie humoru. Nadal w modzie są wzory czerpane z popkultury. Odrobina przesady jest jak najbardziej w cenie. Kreacje przyciągają wzrok przesadą. Tego typu propozycje znajdziemy na przykład u Moschino, Ashish czy Rodarte. Niektóre kreacje zakrawają wręcz na kicz w wersji nieco bardziej kontrolowanej.

Geometria jest w cenie

Światowe marki do swoich kolekcji wprowadziły także geometrię oraz kontrasty. Zestawienie pozornie nie pasujących do siebie kolorów w jesiennych kolekcjach staje się trendy. Wśród wzorów można dostrzec również abstrakcję. Tego typu stylistykę można dostrzec na przykład w propozycjach Viviene Westwood, Tracy Reese czy Lisy Perry.

Prosty płaszczyk odchodzi w zapomnienie

Jesienne trendy odmieniły również oblicze okryć wierzchnich. Na sezon 2014/2015 projektanci nie proponują eleganckich płaszczyków dopasowanych w talii, które święciły triumfy na ulicach jeszcze w zeszłym roku. Zastępują je poncza i peleryny. Jeśli już płaszcz, to raczej luźny i obszerny – czasem wyglądający, jak o co najmniej numer za duży. Co ciekawe na pelerynach, ponczach i płaszczach pojawiły się także wzory. Tutaj panuje już niemal pełna dowolność. W modzie są więc wspomniane już wcześniej abstrakcje. Do łask wraca także krój sportowy, wojskowy oraz styl retro. Panie, które cenią sobie klasykę, mogą zaś postawić na kratkę, która znów jest modna. Tego typu okrycia wierzchnie można znaleźć w kolekcjach większości topowych projektantów. Proponuje je Giorgio Armani, Dolce & Gabbana czy Burberry.

Wygoda to jest to

W projektach Kenzo, Chloe i Junya Watanabe pojawił się zaś płaszcz, który zachwyci wszystkich zmarzluchów. Jak przystało na trendy 2014 jest on bardzo obszerny. I bardzo cieplutki. Takim ogromnym płaszczem można owinąć się niczym puchatą… kołderką. Płaszcz-kołdra sprawdzi się jednak już na chłodniejsze jesienne dni i pierwsze przymrozki.

A może tak futro?

Obszerne płaszcze, peleryny i poncza to nie jedyne okrycia proponowane na sezon jesień-zima 2014. W kolekcjach Prady, Gucciego, Versace, Marca Jacobsa czy Miu Miu nadal królują futra. Zapaleni ekolodzy mogą oczywiście wybierać wśród wzorów wykonanych z włosia sztucznego. Modne futra jednak z klasyką mają niewiele wspólnego. I na nich swoje piętno odbił bowiem styl pop art. Da się to zauważyć przede wszystkim w wyrazistych barwach, połączeniach opartych na zasadzie kontrastu i odważnych fasonach. Modne futra sięgają połowy łydki. Futro 2014 ma nie tylko ogrzewać, ale i rzucać się w oczy. Ekstrawagancja stała się bowiem jednym z wyznaczników trendów na nowy sezon.

Tekst: trendsetterka.com, fot. martinak15 CC BY 2.0

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *