Tłusty Czwartek co tydzień

Tłuste Czwartki powstały z zamiłowania do longboardingu. Pomysł cotygodniowej wspólnej jazdy na longboardach zrodził się wśród ludzi zarażonych tą samą pasją oraz tych, którzy dopiero wchodzą w ten świat.

Tłuste Czwartki dają możliwość spotkania bardziej doświadczonych riderów z początkującymi jeźdźcami. Dzięki temu amatorzy longboardów mogą dowiedzieć się jaki sprzęt warto kupić i na co zwracać uwagę. Mogą też poznać praktyczne wskazówki dotyczące stawiania pierwszych kroków na desce. Bardziej zaawansowani szlifują swój styl, ćwiczą nowe triki i dzielą się swoimi doświadczeniami, dzięki czemu systematycznie podnoszą umiejętności.

Wspólna nauka trików czy nocne przejazdy ulicami miasta w większym gronie sprawiają, że longboard zaraża szybciej niż jakikolwiek inny sport. Świadczy o tym fakt, że z tygodnia na tydzień krąg pasjonatów długich desek poszerza się.

Golongboard.pl, który jest pomysłodawcą Tłustych Czwartków wyznaje zasadę, że jazda na longboardzie ma cieszyć, wywoływać uśmiech na twarzy. W tym sporcie jednakowo dobrze odnajdują się panie, panowie, osoby młode i dojrzalsze. Nie jest ważne czy robisz triki, osiągasz zawrotne prędkości, czy po prostu czerpiesz radość z samego odpychania. Najważniejsze jest to, aby longboard dawał Wam frajdę!

Longboardowe Tłuste Czwartki zostały zapoczątkowane w kwietniu 2011 w Warszawie i od tamtego czasu odbywają się regularnie, co tydzień. Początkowo na Tłuste przyjeżdżała garstka osób. Jednak dzięki systematyczności uczestników z tygodnia na tydzień było nas coraz więcej. Zdarza się, że na longach śmiga jednocześnie blisko pięćdziesiąt osób. Ważną zaletą naszych spotkań jest ich stała pora i miejsce. Dzięki temu macie pewność, że zawsze będzie z kim pojeździć. Tłusty Czwartek jest już obowiązkową pozycją w kalendarzu wielu longboarderów.

Od niedawna inicjatywa tworzenia Longboardowych Tłustych Czwartków wyszła poza Warszawę. Do grona Tłustoczwartkowców dołączyły już Kraków i Wrocław. W planach są kolejne miasta, które chcą stworzyć takie wydarzenie. Właśnie planowa-na jest pierwsza impreza w Katowicach.

Maciej Żołnierkiewicz

Spotkacie nas w każdy czwartek:
KATOWICE, godz. 19:00, ul. Trzech Stawów, zbiórka na parkingu Lidl przy ul. Granicznej
KRAKÓW, godz. 20:00, ul. Powiśle 7, plac pod hotelem Sheraton
WARSZAWA, godz. 22:00, ul. Okopowa 58, parking CH KliffWROCŁAW, godz. 20:00, ul. Świdnicka 40, parking CH Renoma