Recenzja auta elektrycznego Tesla Model S

W świecie motoryzacji pojawiły się ostatnio informacje o wprowdzeniu pierwszego w pełni elektrycznego samochodu o zadziwiających osiągach i niespotykanej jak na elektryczne samochody stylistyce. Mowa tutaj o samochodzie Tesla Model S, który odbywa już pierwsze jazdy próbne oraz możliwe jest zarezerowanie samochodów które są już w produkcji.

Producenci elektrycznych samochodów postawili na ograniczenie wagi i przestrzeni samochodu kosztem mniejszego zużycia energii i wydłużenia tym samym zasięgu samochodów, który ograniczał się do około 100 kilometrów. Tesla Motors proponuje samochód mogący przewieźć 5 osób, a jego realny zasięg, zmierzony podczas jazd testowych to ponad 280 km! Najmocniejsza dostępna wersja samochodu ma moc 416 koni mechanicznych i rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy. Samochód wszedł więc w niedostępny dotychczas dla samochodów elektrycznych segment i nawiązuje wyraźną konkurencję z luksusowymi samochodami z silnikami spalinowymi.

Ciekawa jest też stylistyka, w którą producenci samochodu włożysli sporo pracy. Mamy tutaj 19” bądź 21” koła, możliwość wyboru z kilku rodzajów dachów: szklany, czarny bądź klasyczny, nienaganną sylwetkę sedana i ogromny wyświetlacz w kokpicie, który jest prawdziwym centrum sterowania samochodem i klasyczny wygląd nowoczesnej limuzyny.

Wkrótce na ulicach Stanów Zjednoczonych samochody Tesla Motors pojawią się w normalnym ruchu, by zapewne w przeciągu kilku lat rozprzestrzenić się na cały świat. Producent ma w swojej ofercie także model Roadster, który został już wyprzedany w Stanach Zjednoczonych oraz Model X, który jest klasycznym SUVem, oczywiście elektrycznym.

Foto: www.teslamotors.com