Wodne atrakcje Teneryfy – raj miłośników sportów wodnych

Lato w pełni, radosna perspektywa urlopu przed nami, a biura turystyczne kuszą nas atrakcyjnymi propozycjami. Wyjątkowych miejsc na Ziemi nie brakuje, ale są takie scenerie, które swoją niepowtarzalnością gwarantują nam mnóstwo niezapomnianych doznań, zapierajacych dech w piersiach i zachęcających do powrotów.

Jeżeli kochamy słońce, a w wodzie czujemy się po prostu jak ryba, to największą z Wysp Kanaryjskich po prostu powinniśmy odwiedzić. Mowa oczywiście o Teneryfie, która – chociaż fizycznie położona w północnej części Afryki – należy do Hiszpanii. Wyjątkowa jest z wielu powodów: występuje na niej kilka stref klimatycznych, słynie z zabytkowego miasta La Laguna oraz uważnego za czynny wulkanu Teide. Jednakże prawdziwą gratką dla turystów są na Teneryfie sporty wodne.

Największą z Wysp Kanaryjskich chętnie odwiedzają pasjonaci surfingu, a także zwolennicy windsurfingu oraz coraz popularniejszego kitesurfingu. Na samej Teneryfie prowadzonych jest około dziesięciu szkół surfingu, a także organizowane są liczne szybkie kursy, dzięki którym każdy może poznać podstawy tych sportów i cieszyć się wodnymi atrakcjami.

Popularne na Teneryfie jest również nurkowanie, które możliwe jest zarówno w przybrzeżnych wodach, w których żyje nawet 400 gatunków ryb oraz kilka gatunków wielorybów, żółwi morskich i delfinów, jak również w obrębie sztucznych basenów. Nurkowanie daje możliwość podziwiania podwodnej fauny i flory Teneryfy, a także rozbitych wraków statków. Natomiast nieduża miejscowość na Teneryfie, Los Gigantes, słynie z organizacji niezapomnianych rejsów, podczas których można podziwiać z bliska delfiny w ich naturalnym środowisku.

Teneryfa to miejsce wymarzone dla osób aktywnych, ale największa z Wysp Kanaryjskich z pewnością urzeknie każdego swymi rozległymi plażami, lokalną kuchnią, wielogatunkową przyrodą i licznymi górzystymi pejzażami. Każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie.

Tekst: autor zewnętrzny