Szukaj

Tatuaż z wilkiem

Co sprawia, że wilk tattoo jest popularny?
fot. Shelby Waltz, Pexels

Tatuaż z wilkiem wciąż jest jednym z najbardziej popularnych, jakie wykonują tatuażyści. Dlaczego? Okazuje się, że symbolika wilka przez wielu ich klientów jest źle rozumiana i decydują się na niego z zupełnie niesłusznych pobudek. Czy wiesz, co tak naprawdę symbolizuje wilk? Zwykle kojarzony jest z negatywnymi cechami, jakie mu się błędnie przypisuje. Jakie zatem jest jego znaczenie? Przeczytaj ten artykuł.

Dlaczego tatuaż wilk jest popularny?

Przez wiele osób wilki kojarzone są jako agresywne zwierzęta, które niosą ze sobą zło i atakują. Jednak tak naprawdę, te zwierzęta robią wszystko, co mogą, by uniknąć konfrontacji. Dopiero gdy są do niej zmuszone, staną do walki. Te złe pobudki do zrobienia sobie tatuażu z wilkiem mogą jednak oznaczać, że osoby, które się na niego decydują, wykazują się brakiem empatii i chcą wyrazić w ten sposób, że nie są pozytywnie nastawieni do innych. Wilk w literaturze występuje zwykle jako postać negatywna, choć z drugiej strony prowadzi stadne życie i doskonale sobie radzi w różnych sytuacjach. Łatwo przystosowuje się do trudnych warunków i zaciekle broni swojego terytorium. Czy z tymi cechami może się kojarzyć duża grupa Polaków, wybierających motyw wilka w tatuażu?

Tatuaż wilka — co symbolizuje

Niemożliwa jest jednoznaczna interpretacja symboliki wilka. Jednak bez wątpienia pozostaje fakt, że jest on bardzo atrakcyjny. Niektórzy tatuażyści, obserwując swoich klientów, podejrzewają, że decydują się oni na rysunek wilka na ciele z uwagi na to, że zmagają się z własnymi demonami, spotyka ich wiele przeciwności losu i poszukują symboli, które dodają im odwagi. Niektórzy w tym celu decydują się na amulety, a inni wybierają tatuaże, z którymi się utożsamiają. Wilk kojarzy się tym ludziom z energią do walki, niespotykaną siłą, a przy tym dzikością. Chociaż nie wszystkie zwierzęta są takie same.

Na jaki styl tatuażu postawić

Najczęściej osoby decydujące się na tatuaż wilka, wybierają samą głowę, a rzadziej całe ciało. Jeśli chodzi zaś o wybór miejsca na ciele, są to przedramiona, biceps, pierś lub cały rękaw. Motyw wilka pojawia się na wiele różnych sposobów. Na przykład biegnący wilk, wychodzący z lasu, wilk wyjący do księżyca, szczerzący kły, czy też w geometrycznej formie. Decydują się na niego nie tylko panowie, ale także panie i co ciekawe równie często co na monochromatyczne, stawiają na kolorowe wypełnienie. Wielu artystów ze studiów tatuażu uważa, że wilk tattoo jeszcze długo pozostanie jednym z często wybieranych wzorów.