T-shirt męski, czyli moda na Marlona Brando

Lata pięćdziesiąte w Stanach Zjednoczonych stanowią pewnego rodzaju przełom w spojrzeniu zwykłą bieliznę męską i jej rolę, jaką odegrała w modzie. Za sprawą Marlona Brando t-shirt męski uzyskał status odzienia, które dziś pasuje założyć nawet na salony.

meski t-shirt w stylu Marlona BrandoT-shirt męski skąd ta popularność?

T-shirt męski swoją popularność zyskał jeszcze przed 1951 i premierą Tramwaju zwanym pożądaniem ze słynnym i niebywale przystojnym Marlonem Brando, który do dziś stanowi ikonę męskiego seksapilu. Powodzenie i ewolucja męskiego podkoszulka – od bielizny do składnika eleganckiego stroju – zaczęła się podczas I Wojny Światowej. Żołnierze podczas upałów chodzili w samej bieliźnie, czyli dzisiejszym t-shircie męskim. Po II Wojnie Światowej t-shirt męski zyskał jeszcze większą popularność. Przewiewna, oddychająca i lekka koszulka stała się synonimem wygody. Zainteresowały się nią domy mody i producenci ubrań, zaczęto produkować t-shirty już nie jako element męskiej bielizny, lecz samodzielne ubranie, w którym wypada wyjść z domu. Istny przełom zapoczątkował film Eliana Kazana, w którym wystąpił młody Brando, prężąc swoje muskularne ciało w opiętym białym podkoszulku, ku uciesze wielu kobiet. Tak stał się on ikoną nie tylko seksapilu, lecz także przełomu w spojrzeniu na zwykły t-shirt męski. Od tamtej pory podkoszulek męski przeszedł istną rewolucję – zaczęły go nosić kobiety i wszedł do kanonu ubrań, które można łączyć w najróżniejszy sposób, aby uzyskać nie tylko sportowe, lecz także eleganckie stylizacje.

T-shirt męski na salonach

Dziś wielu sławnych ludzi swobodnie zakłada t-shirty nawet na duże gale. Dostosowują oni swoje stylizacje do okazji, jednak t-shirt męski ciągle jest w centrum zainteresowania. Na ulicach obserwujemy zarówno młodych, jak i starszych ludzi, którzy wokół właśnie podkoszulka budują swój wizerunek. Najciekawsze wydaje się chyba to, że mimo upływu lat stanowi on niewyczerpane źródło inspiracji zarówno dla projektantów mody, jak i stylistów. Ciągle wymyślane są nowe wariacje, które odmładzają na nowo zwykły t-shirt męski. Ostatnim hitem wśród celebrytów były koszulki wydane przez rosyjskich projektantów na urodziny Władimira Putina, które zakupiło mnóstwo gwiazd z całego świata.

 

Tekst i fot. autor zewnętrzny