Szukamy najlepszego pomysłu na prezent

Chyba nikt nie znajdzie w swoim kalendarzu dłuższego okresu, w którym nie nadarzałaby się okazja, a raczej nie pojawiałaby się konieczność, wybrania i zakupu prezentu. Jak wiadomo zasadniczą cechą prezentu jest to, że powinien być udany, trafiony i wyjątkowy. Nie od dziś wiadomo, że jest to nie lada wyzwanie, a dobre pomysły na prezent mogą być na wagę złota.

prezenty

Kto szuka ten znajdzie…?

Problemy i wyzwania mogą być różne, w zależności od tego kogo chcemy obdarować. Kiedy stajemy przed niełatwym zadaniem wyboru podarunku dla mamy, siostry czy małżonka, może pojawiać się tzw. pustka w głowie i brak pomysłu na prezent. W końcu wręczamy je zapewne od lat i na wiele okazji. Trudno tu o element zaskoczenia, niespodziankę i efekt WOW! A przecież o takie reakcje nam chodzi. Jubileusze, okrągłe rocznice to okazje, które chcielibyśmy uczcić wyjątkowym prezentem, takim który będzie pamiątką na lata, albo na długo zapisze się w pięknych wspomnieniach. Jeszcze inaczej podchodzimy do podarunków, które będą przeznaczone dla osób, znanych z bardziej oficjalnych relacji, np. zawodowych. Tu nie ma raczej mowy o dwuznacznych prezentach, bardziej prywatnych albo zabawnych czy nieco pikantnych. A zatem, jak widać, nawet tak przyjemna okoliczność jak wręczenie prezentu może być poprzedzona nie lada wysiłkiem intelektualnym i wymaga umiejętności researchera z prawdziwego zdarzenia.

Prezent do odpakowania albo do przeżycia

Oczywiście, zawsze możemy wyruszyć na mniej lub bardziej tradycyjne poszukiwania standardowego podarunku. Odpowiednią biżuterię, torbę, perfumy czy książkę znajdziemy po wielogodzinnych wycieczkach wzdłuż i wszerz galerii handlowych. Możemy również zasiąść przed monitorem i zdecydowanie szybciej oraz skuteczniej przejrzeć ofertę sklepów internetowych. Na wirtualnych półkach znajdziemy również wiele atrakcyjnych pomysłów na prezent, który można przeżyć, czyli np. bilety na koncert, do teatru albo voucher do spa. I tu przechodzimy do naprawdę oryginalnych i coraz popularniejszych pomysłów na prezent – taki, który można naprawdę poczuć, posmakować, przeżyć i zapamiętać. Jest to o tyle atrakcyjna opcja, że mamy tu setki propozycji, które sprawdzą się w różnych sytuacjach, okolicznościach i na każdą okazję.

Co to znaczy przeżyć prezent?

Wyobraźmy sobie, że w ramach podarunku urodzinowego uszczęśliwiamy brata wymarzonym rajdem terenową „furą”. A może raczej szaloną jazdą wyścigowym bolidem? Super, prawda? Przecież to spełnienie marzeń każdego chłopca, a jak wiadomo mały chłopiec drzemie w mężczyźnie, nawet jeśli zajmuje dyrektorskie stanowisko i jest poważnym biznesmenem. Inny przykład? Proszę bardzo – prezent dla pary przyjaciół, którzy właśnie obchodzą rocznicę. Wachlarz możliwości przyprawia o zawrót głowy. Można zafundować im romantyczny weekend w górach, masaż dla dwojga albo szalony skok spadochronowy. Jak widać spektrum pomysłów na prezent jest niezwykle szerokie i różnorodne. A to nie koniec zalet i atutów przeżywanych prezentów.

Udana niespodzianka dla każdego

Decydując się na tego rodzaju niespodziankę, mamy niemal stuprocentową pewność wspomnianego na wstępie efektu WOW! Oczywiście pod warunkiem że wybierzemy prezent adekwatny do sytuacji, okazji i osoby. Zadanie jest niełatwe, głównie dlatego, że mamy tu prawdziwy wysyp znakomitych pomysłów na prezent. Zajrzyjmy np. do bardzo popularnego serwisu wyjatkowyprezent.pl. Nie dość, że trudno się zdecydować, bo wszystkie propozycje są kuszące, to jeszcze samemu ma się ochotę zrobić sobie prezent… Na szczęście sklepy z takimi podarunkami są świetnie zorganizowane, tak abyśmy zbyt długo w nich nie błądzili. Pomysły na prezent można przeglądać pod kątem różnych kryteriów. Możemy np. przeanalizować je ze względu na osobę, którą chcemy obdarować. Zaglądamy wówczas do zakładki Dla Kogo. A może łatwiej nam wybierać na konkretną okoliczność? Nic prostszego – wybieramy się do części zatytułowanej Okazja. Prezenty są również podzielone na konkretne kategorie, takie jak np. Spa i Relaks, Aktywnie i Sportowo, Kulinaria i Degustacje czy Artystyczne. Jak widać możemy skoncentrować się na przeglądaniu pomysłów na prezent dla mamy albo dla narzeczonego. Albo przejrzeć jakie podarunki czekają na zwolenników rozkoszy dla podniebienia.

Odrębną część stanowią prezenty dla firm. Jest to również bardzo pojemna kategoria. Można tu bowiem wybrać idealne przeżycie, którym obdarujemy ważnego kontrahenta, jak również zorganizować event dla pracowników lub ufundować nagrody dla najlepszych.

Niewątpliwie rosnąca popularność przeżywanych prezentów wynika z faktu, iż są oryginalne i zapewniają naprawdę niezwykłe wrażenia. Od relaksu i romantycznych randek, przez kulinarne rozkosze i ciekawe kursy, po prawdziwe wyzwania i skoki adrenaliny. Atutem jest tu również szeroka gama możliwości i pewność, że znajdziemy idealny pomysł na prezent dla każdego. Od juniorów, których zachwyci wesołe miasteczko, jazda gokartem albo degustacja czekolad, po grupy zorganizowane, które na pewno nie będą nudzić się podczas paintballowej rywalizacji lub w trakcie interaktywnej gry.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *