Szpilki z odczepianym obcasem?

Fashionable Comfort: Runway Heels Launches Industry’s First Retractable High Heels, Instantly Turning Stilettos Into Comfortable Flats at the Push of a Button (PRNewsfoto/Runway Heels)

W latach 90-tych była reklama cukierków mentos, w której główna bohaterka radzi sobie ze złamanym wysokim obcasem odrywając od drugiego buta pozostały obcas. Oczywiście po zjedzeniu reklamowanego cukierka. Pomysł pewnie jest stary jak same obcasy, ale dopiero niedawno pojawiły się buty, które oferują odczepiane szpilki. Pytanie tylko, czy taka szpila w ogóle może dobrze wyglądać – tak z obcasem, jak i bez niego?

Trzeba przyznać, że na wizualizacjach buty dobrze się prezentują i robią wrażenie starannie wykonanych. Mechanizm pozywający zdejmować i zakładać obcasy został zaprojektowany w Szwecji i podlega ochronie patentowej. Co ważne obcasy chowają się wewnątrz buta i można je schować lub wysunąć nie zdejmując butów. Widać więc, że z technicznego punktu widzenia produkt jest dopracowany. Jeśli dodamy do tego odpowiedni design, kolorystkę i wysokiej jakości materiały, to produkt rzeczywiście może okazać się – tak jak obiecuje producent Runway Heels – rewolucją w świecie wysokich obcasów.

Buty Runway Heels na obcasie i bez (PRNewsfoto/Runway Heels)
Buty Runway Heels – fasony i kolorystyka (PRNewsfoto/Runway Heels)