W świecie niezwykłych podkładów

Dobrze dobrany podkład może zdziałać cuda. Poprawa kolorytu skóry, zamaskowanie drobnych defektów oraz świeży wygląd przez cały dzień – takie efekty można osiągnąć dzięki nowatorskim kosmetykom do makijażu.

W swiecie niezwyklych podkladow

Rodzaje podkładów

Podkłady mogą przybierać różną formę. Fluidy, musy i pianki, podkłady w kremie oraz sztyfcie – wybór jest szeroki. Jak dokonać najlepszego wyboru dla siebie? Miłośniczki lekkiego make-upu powinny stawiać na podkłady w postaci musu lub w płynie , które zalecane są w przypadku rozszerzonych porów. Drobne przebarwienia mogą skutecznie zamaskować podkłady w kremie lub kamieniu, które  mają większe zdolności kryjące. Popularne są też sztyfty, które doskonale radzą sobie z maskowaniem wyprysków.

Podkłady i ich kolorystyka

Bez względu na rodzaj podkładu ważny jest odpowiedni dobór kolorystyki. By pozostał on niewidoczny, powinien być tej samej barwy co cera. Dopuszczalne są podkłady odrobinę jaśniejsze, poważnym błędem jest jednak wybór kosmetyków zbyt ciemnych. Taki podkład w założeniu ma imitować piękną i zdrową opaleniznę, jednak w rzeczywistości staje się nienaturalną maską. A ta uroku nie dodaje. Jak uniknąć problemów tego typu? Tu dobrym rozwiązaniem stają się podkłady mające zdolność dopasowania się do naturalnego odcienia skóry. Wiele problemów związanych z efektem maski i brakiem naturalności w makijażu może rozwiązać podkład maski i brakiem naturalności w makijażu może rozwiązać podkład L’Oreal True Match firmy L’Oreal. Ceniony za lekkość oraz dopasowanie się do naturalnego korytu cery szybko stał się cenionym kosmetykiem wśród pań stawiających na naturalność.

A co z bazą?

Dla jednych baza jest podstawą doskonałego makijażu, dla innych – zbędnym dodatkiem. Czy warto z niej korzystać? Jeśli makijaż ma się pięknie prezentować przez cały dzień warto skorzystać z takiego wsparcia. Dzięki bazie łatwiej zachować dobry wygląd, pozwala ona również wyrównać skórę i skuteczniej ukryć jej niedoskonałości. Dobrze dobrana, może pomóc w ochronie skóry przed wpływem czynników zewnętrznych, np. przed promieniowaniem UV. Dla pań, które stawiają na doskonały podkład, dodatkowo zastosowana baza pod ten kosmetyk może się okazać skutecznym pomocnikiem w pielęgnacji cery.

Idealny podkład to kosmetyk, który może pomóc w podkreśleniu naturalnego piękna. Umiejętnie dobrany pozwala cieszyć się  eleganckim wyglądem, a jednocześnie nie rzuca się w oczy. Dyskrecja to podstawa idealnego makijażu, o czym warto pamiętać w czasie codziennych zabiegów kosmetycznych.

Fot. Daniel Zedda CC