Sukienki na wesele  – krój dla twojej sylwetki

W tym wyjątkowym dniu nie tylko para młoda, ale również goście weselni chcą wyglądać olśniewająco.  Dla większości kobiet ślub przyjaciół lub członków rodziny jest idealną okazją do zakupu nowej kreacji. Podczas wyboru sukienki warto zwrócić szczególną uwagę na jej krój. Sukienki mają magiczną moc modelowania sylwetki! Projekt Polska Moda, który wyróżnia rodzime marki za design i jakość podpowiada jaki fason dopasować do odpowiedniej figury. Dowiedz się jak wyeksponować swoje atuty i ukryć ewentualne mankamenty. Pamiętaj, aby sukienka była wygodna i uszyta z dobrych materiałów – w tej kreacji przetańczysz niejedną noc! Wszystkie sukienki są w 100% wyprodukowane w kraju.

Typ sylwetki A (trójkąt):  1. High Fashion, 2. Potis&Verso, 3. High Fashion

Polska Moda_1

Figurę typu A (trójkąt) charakteryzują wąskie ramiona, szerokie biodra oraz niewielki biust. Celem sukienki jest uzyskanie równowagi między górną a dolną częścią sylwetki. Uzyskasz ten efekt dzięki poszerzeniu linii ramion. Idealnym rozwiązaniem dla figury typu A są sukienki podkreślające talię. Sprawdzą się kroje dopasowane, ale również nieco luźniejsze o zachowanych proporcjach ramion i dołu kreacji. Dekolt: okrągły lub łódka.

Typ O (jabłko) 1. Tessita, 2. Senso, 3. Tessita

Polska Moda_2

Typ figury O (jabłko) to okrągła sylwetka z niewielkimi wcięciami w talii. Sukienka powinna wymodelować talię i podkreślić biust. Polecamy kroje o podwyższonym pasie. Warto zastanowić się nad połączeniem sukienki z ciemnym żakietem, dzięki czemu optycznie wysmuklimy figurę. Obowiązkowy dodatek: długi wisiorek.

Typ X (klepsydra): 1. Marselini, 2. L`Ame de Femme, 3. Marselini

Polska Moda_3

Typ X (klepsydra) – kobiety o figurze klepsydry mogą się pochwalić równymi proporcjami miedzy górą a dołem sylwetki, pełnym biustem oraz dużymi biodrami. Aby wyglądać sexy warto wybrać sukienkę dopasowaną do ciała z ołówkowym lub rozkloszowanym dołem. Nie zapomnij o podkreśleniu wąskiej talii, która Twoim wielkim atutem!

Typ H (prostokąt): 1. Potis&Verso, 2. High Fashion, 3. Potis&Verso

Polska Moda_4

Typ H (prostokąt) – figura bez znacznego wcięcia w talii. Aby wyglądać i czuć się fantastycznie podczas wesela warto podkreślić pas. Góra z szerokimi ramiączkami lub rękawkami, najlepsza długość sukienki dla Ciebie jest do kolan lub delikatnie przed kolano.

Typ I (ogórek): 1. mapepina, 2. High Fashion, 3. Semper

Polska Moda_5

Typ I (ogórek) – najczęściej spotykany rodzaj figury na wybiegach mody. Cechy charakterystyczne to wysoki wzrost, wąskie biodra, mały biust, niewielkie wcięcie w talii oraz długie szczupłe nogi. Ten rodzaj urody jest bardzo uniwersalny i większość ubrań prezentuje się na figurze „I” perfekcyjnie. W zależności od ulubionego stylu można wybrać kroje oversize, ale także podkreślające talię, rozkloszowane, spódnice mini i maxi. Bardzo dobrze wyglądają też odsłonięte plecy.

Typ T (odwrócony trójkąt): 1. High Fashion, 2. Senso, 4. Semper

Polska Moda_6

Typ T (odwrócony trójkąt) – opisuje sylwetki kobiet o masywnych górnych partiach ciała: szerokich ramionach, małym biuście oraz wąskiej talii i szczupłych nogach. Rozejrzyj się za sukienką na szerokich ramiączkach lub z delikatnymi rękawkami (np. z koronki). Nie bój się odsłonić swoich zgrabnych nóg!

Biżuteria Seyes

Polska Moda_7

Jak dobrać odpowiednią biżuterię do weselnej stylizacji? Jeżeli posiadasz duży biust postaw na długie naszyjniki i kolie. Wysokie panie oraz kobiety o krągłych kształtach mogą też wybrać bardziej masywną biżuterię. Natomiast przy małym biuście pięknie prezentują się krótkie naszyjniki, łańcuchy i biżuteria składająca się z kilku elementów. Niskie kobiety powinny unikać długich wisiorów oraz masywnych zawieszek. W tym sezonie warto postawić na biżuterię z pazurem. Kamienne kolie, łańcuchy i rzemienie są doskonałym uzupełnieniem eleganckich stylizacji.

Poznaj więcej polskich marek wyróżnionych przez kampanię społeczną Polska Moda: www.polskamoda.pl. Projekt koordynują Targi Mody Poznań – największe w kraju wydarzenie dla właścicieli sklepów odzieżowych i obuwniczych.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe