Cieplejsze dni domagają się wyrazistszej kolorystyki. Jednocześnie słońce wydobywając pełniej kolory tego co mamy na sobie, nastraja do szukania subtelności w lżejszych odcieniach. W tym sezonie stawiamy na barwy przyjemne, niewymuszone, dodające nieco otuchy i poczucia bezpieczeństwa. Zobaczmy jak kolory roku wypadają na ulubionym modowym akcesorium – letnich butach.


Jak już powszechnie wiadomo, kolorami roku 2016 według Pantone Color Institute zostały dwa wiodące kolory: kwarc różowy (Rose Quartz) oraz spokojny błękit (Serenity), które nadają łagodny ton, poczucie spokoju, wytchnienia, relaksu.
Wspaniałe kreacje z kolekcji modowych na wiosnę-lato 2016, zachowane w tychże barwach stworzyło wiele znanych marek, między innymi: Emporio Armani, Burberry, Caitlin Price, Roberto Cavalli, Blumarine, Wakeley, Beccaria, Costelloe, Topshop, Palmer Harding, Berardi, Mother of Pearl, Erdem, Bora Aksu.
A ponieważ u nas wiosna rozhulała się już na całego, proponujemy łagodne stylizacje z wykorzystaniem polskich marek, które postawiły na najmodniejszy kolor roku – kwarc różowy.
Z czym łączyć tę barwę? Niezależnie od faktury, czy twardości materiału, połączenie koloru Rose Quartz z Serenity daje efekt spokoju i relaksu.
Nawet różnorodne wykończenia, takie jak matowe, metaliczne i błyszczące, świetnie sprawdzają się z innymi tonami pośrednimi, w tym z zielenią i fioletem, głębokim brązem oraz wszystkimi odcieniami żółci i różu.
Dodajmy do tego trochę srebra lub dodatków o żywej, ciepłej barwie, aby uzyskać efekt “błysk i blask” – idealny na wiosenną aurę!

 
subtelnosc jest trendy 03

Zdjęcia dzięki uprzejmości: www.instagram.com/nessi_shoes