STAMPD – modowy start-up z Los Angeles

Pośród morza informacji prasowych, które zalewają nasze skrzynki błagając o uwagę, znaleźliśmy coś ciekawego dla Was – Puma właśnie zrobiła wspólny projekt z marką odzieżową z Los Angeles założoną w 2011 roku, a więc właściwie modowym start-up’em. Gość nazywa się Chris Stamp i założył markę STAMPD. Właśnie zrobił kolejną wspólną kolekcję z Pumą. Wygląda na to, że nie tylko firmy technologiczne inwestują w innowacyjne projekty. A jaka jest sama moda, którą robi ten ziomek? Bardzo elegancka i sportowa zarazem. Oszczędnie gra dodatkami i wyrazistymi grafikami. Minimalizm rozumiany prawidłowo czyli jako chemia zbliżonych odcieni, posługiwanie się zróżnicowaną teksturą, magia wysokiej jakości dodatków.


W sezonie jesień-zima 2015 PUMA ponownie nawiązała współpracę z luksusową, streetwear’ową marką – STAMPD. Ich kolaboracja zaowocowała kolekcją, która idealnie wpisuje się w hołdującą minimalizmowi filozofię STAMPD, nowoczesne trendy ulicy i sportowy charakter PUMY.
Wraz z kolejną odsłoną kolaboracji obu marek w tym sezonie ponownie zobaczymy hit poprzedniej kolekcji – model R698, którego charakteryzuje prosty, a zarazem wyrafinowany design. Buty wykonano z miękkiej skóry w dwóch kolorach – czarnym i szarym, z wytłoczonym na języku logo STAMPD.
Tym razem poza modelem R698 w kolekcji pojawiły się także klasyczne, minimalistyczne t-shirty, legginsy, szorty oraz kurtka, z elementami współczesnego streetwear’u. Wszystkie modele zaprojektowane zostały w prostym, funkcjonalnym stylu, w kolorach czerni, bieli i szarości.
STAMPD to założona w 2011 roku w Los Angeles marka, słynąca z nowatorstwa i minimalizmu oraz monochromatycznej kolorystyki. Jej założyciel Chris Stampd w 2015 roku został wyróżniony za swoje prace amerykańską nagrodą GQ w kategorii Best New Menswear Designer. STAMPD przez lata obserwując nowoczesną kulturę młodzieżową przekształcił się we współczesną streetwear’ową markę luksusową, zachowując kultowe elementy swojej stylistyki.
Współpraca PUMA x STAMPTD wyznacza nowe trendy i tworzy uliczny styl przyszłości.
Wybrane modele z kolekcji PUMA x STAMPTD dostępne będą od 17 października w sklepach:

  • Run Colors, Warszawa
  • Worldbox, Warszawa
  • Sneakerstudio, Kraków,
  • Eleven Store, Kielce

Wstęp redakcja Exclusivemag.pl, tekst i zdjęcia materiały prasowe Pumy