Srebrne bransoletki – biżuteria idealna

Jak powszechnie wiadomo, biżuteria ma ogromną moc odmieniania całego naszego wyglądu. Pomimo swoich nieznacznych zazwyczaj wymiarów, stanowi nie tylko wspaniałe uzupełnienie stroju, ale również doskonale określa nasz charakter i upodobania. Znana jest już od czasów starożytnych, kiedy to była między innymi znakiem rozpoznawczym danej kultury, często też wykorzystywana w praktykach religijnych określonej społeczności.

bizu

Przez całe wieki świadczyła o poziomie zamożności i statusie społecznym osób ją noszących. W poszczególnych krajach wierzono głęboko w szczególną moc bransolet. W Syrii oznaczały opiekę bogów, a w Argentynie ochronę przed złem – swoisty amulet. Przez wieki zmieniały się charakter i znaczenie biżuterii, pozostała zaś wielka moc przyciągania wzroku, która przetrwała do dziś.

Mniej znaczy więcej…

Pytanie, które zadaje sobie przed wyjściem wiele kobiet, oprócz standardowego „w co się ubrać”, dotyczy również tego, jakie dodatki dobrać do stroju. Zastanawiamy się, co wybrać i jak ze sobą zestawić, aby osiągnąć imponujący efekt. Biżuteria powinna być oczywiście dopasowana do okazji, ale także pory dnia i miejsca, do którego sią udajemy.

Jeśli natomiast zastanawiamy się nad jej ilością, warto w tym miejscu przypomnieć sobie radę prawdziwej ikony stylu, Coco Chanel. Mawiała ona, że przed wyjściem należy stanąć przed lustrem i spojrzeć na siebie. Jeśli można coś zdjąć, a strój nadal pięknie się prezentuje, oznacza to, że możemy się bez tego obejść. Zasada „mniej znaczy więcej” jest jedną ze złotych zasad dotyczących doboru biżuterii.

Wiele możliwości

Biżuteria powinna odzwierciedlać styl w modzie, jaki preferujemy. Najbardziej popularne są bransoletki srebrne, które ze względu na mnogość kształtów i modeli, a także korzystne ceny, wzbogacają wiele naszych stylizacji. Jeżeli lubimy klimaty etno, założenie całej kaskady bransoletek, będzie jak najbardziej odpowiednie. Jeśli natomiast lepiej odnajdujemy się w klasycznym stylu, możemy pozwolić sobie na założenie delikatnej bransoletki na każdą rękę i wcale nie muszą być one identyczne.

Obecnie moda biżuteryjna pozwala na pełną swobodę wyboru. Jubilerzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, także tych o najbardziej wyszukanych gustach. Dzięki temu w licznych kolekcjach znajdziemy mnóstwo pomysłów na codzienne stylizacje, jak również na wielkie wyjścia i inne wyjątkowe uroczystości. Wybierać możemy nie tylko spośród kształtów, ale również kolorów. Wykonane z wysokiej jakości kruszcu, swoim błyskiem pozwolą nadać „ostatniego szlifu” naszym kreacjom i wspaniale uzupełnić wygląd. Do każdego stroju powinnyśmy zakładać inny dodatek, który doskonale odzwierciedli nasz styl i pozwoli podkreślić atuty sylwetki, skutecznie odwracając uwagę od drobnych niedoskonałości.

Sztuka doboru

Na co dzień, do pracy, powinnyśmy wybierać nieco delikatniejszą biżuterię, która będzie jedynie subtelnym podkreśleniem naszego wyglądu. Jeżeli w pracy obowiązuje nas oficjalny strój, postawmy na klasyczną bransoletkę na cienkim łańcuszku. Mogą to być też na przykład trzy delikatne łańcuszki, pięknie ze sobą połączone, z dodatkiem jakieś subtelnej ozdoby.

Jeśli natomiast do pracy ubieramy się bardziej swobodnie, możemy zdecydować się na jakiś kolorowy akcent, na przykład w postaci bursztynu, który doskonale łączy się ze srebrem, tworząc wyjątkowo atrakcyjne zestawienie. Na romantyczny spacer, lub spotkanie z przyjaciółką wybierajmy bransoletki bardziej swobodne w przekazie, takie jak dla przykładu srebrne zawieszki na kolorowych rzemykach, które nadadzą interesującego charakteru naszej stylizacji.

Wielkie wyjścia i uroczystości rodzinne to czas, w którym wybieramy nieco bardziej okazałą biżuterię. Mogą to być bransoletki srebrne odrobinę większe, bardziej zauważalne, wypełnione błyszczącymi cyrkoniami. Ważne, aby współgrały z naszą kreacją i tworzyły harmonijną całość.