Solidny zegarek za mniej niż 300 złotych? To możliwe!

Nie każdego stać na Rolexa czy Omegę. Każdy może jednak pozwolić sobie na porządny zegarek w odpowiadającej mu cenie. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, które czasomierze uznawane są obecnie za najlepsze modele w swojej klasie.

zakup zegarka

Najpopularniejsze zegarki do 300 złotych

Najniższa półka cenowa to domena zegarków sportowych. Wśród nich najczęściej wybieranymi modelami były w ostatnim okresie czasomierze firmy Casio. Numerem jeden okazał się Casio Edifice EFA-120D-1AV. Przez właścicieli chwalony jest przede wszystkim za jakość wykonania i prosty, czytelny cyferblat. Naszej uwadze nie mogą również umknąć dodatkowe funkcje zegarka, w tym chociażby alarm, stoper i timer.

Podobną popularnością został obdarzony Casio G-Shock G-100-1BV. Jak wszystkie zegarki z serii G-Shock, został stworzony z bardzo trwałych elementów, dzięki czemu jest niezwykle odporny na zniszczenia. Co więcej, producent zadbał również o to, by pracy zegarka nie było w stanie zmącić nawet silne pole magnetyczne.

Najpopularniejsze zegarki od 300 do 500 złotych

Z kolei wśród zegarków z nieco wyższego pułapu cenowego na szczególna uwagę zasługuje Timex T2P141. Czasomierz amerykańskiego producenta ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko ciekawy design. Został bowiem wyposażony w dużą ilość przydatnych funkcjonalności, między innymi kompas, termometr i odliczanie czasu do przypływów i odpływów morza. Wytrzymuje kąpiele w zanurzeniu do stu metrów.

Fossil CH2565 – kolejny popularny model z tej kategorii – to idealna propozycja dla fanów dużych zegarków. Cechami charakterystycznymi czasomierza są gruby, wzmocniony stalowymi nitami brązowy pasek oraz utrzymana w podobnej kolorystyce tarcza. Posiadacze tego zegarka chwalą w nim przede wszystkim solidne wykonanie i wygląd, a także dość niewygórowaną cenę.

Najpopularniejsze zegarki od 500

Suunto Vector to prawdziwy zegarek do zadań specjalnych. Na jego cyfrowym wyświetlaczu – oprócz standardowej informacji na temat godziny – ujrzymy także wiele innych pomocnych danych. Dostarczać ich będą wbudowane w zegarek wysokościomierz z pamięcią pomiarów wysokości, barometr ze wskaźnikiem trendu pogody, termometr, stoper, timer, kalendarz i obrotowa luneta. Jakby tego było mało, czasomierz informuje również o niskim poziomie baterii.

Wśród nieco droższych zegarków prym wiedzie również Festina F6821/5. Czasomierz ten – oprócz chronometru i datownika – nie posiada dodatkowych funkcjonalności, jednak zapewne w założeniu projektantów to nie one miały stanowić jego największą zaletę. Za tę można zaś uznać ciekawy, uniwersalny design, który pozwala nosić zegarek zarówno w mniej, jak i w bardziej oficjalnych sytuacjach.

Tekst: autor zewnętrzny. Danych do stworzenia rankingu dostarczyła nam internetowa porównywarka cen Skąpiec.pl.

Fot.: Steve A Johnson CC