Szukaj

Słuchawki z przewodnictwem kostnym – technologia dla aktywnych

Mimo, że rozwiązanie słuchawek opartych na przewodnictwie kostnym nie jest nowością, wiele osób nie zna dokładnie tej technologii. Okazuje się, że ma ona wiele zalet dla osób aktywnych, które słuchają muzyki podczas uprawiania sportu.

Słuchaj muzyki nie tracąc kontaktu z otoczeniem

Przewodnictwo kostne polega – w odróżnieniu od tradycyjnych słuchawek – na przekazywaniu dźwięku do ucha przez kość policzkową. Dzięki czemu słuchawki w ogóle nie są wkładane do ucha, ani nie zasłaniają go. Słyszymy więc normalnie dźwięki otoczenia, a jednocześnie muzykę lub możemy prowadzić rozmowę telefoniczną. Są sytuacje – np. jazda na rozewrze lub bieganie – kiedy takie rozwiązanie jest pożądane ze względu na komfort obraz bezpieczeństwo.

Słuchawki wodoodporne z własną pamięcią

Ciekawym modelem dostępnym na polskim rynku są wodoszczelne słuchawki Aftershokz, które posiadają własną pamięć umożliwiającą przechowywanie i odtwarzanie 4GB muzyki. Takie rozwiązanie zapewnia korzystanie ze słuchawek podczas uprawiania sportu w każdych warunkach zachowując pełną świadomość otoczenia. Wkrótce mamy zamiar przetestować najnowsze modele tych słuchawek, a wtedy podzielimy się z wami naszą opinią o tym produkcie.