Szukaj

Kraków Business Starter – dla przedsiebiorczych

Pierwsze kroki w świecie biznesu są stawiane przez młodych przedsiębiorców niezwykle ostrożnie, ponieważ łatwo o potknięcie determinujące przyszłe losy przedsięwzięcia. Z myślą o nich Urząd Miasta Krakowa i UBS we współpracy z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zaproponowały program Krakow Business Starter. Pomoże on młodym właścicielom krakowskich firm przygotować się do samodzielnego i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo, wszystkie trzy najlepsze projekty biznesowe mogą zdobyć granty w wysokości do 10 tysięcy złotych.

Krakow Business Starter to kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa dla młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy poważnie myślą o swojej biznesowej przyszłości w Krakowie. Każdy, kto ma innowacyjny pomysł na własną firmę, chce rozwijać kompetencje i umiejętności oraz nie boi się ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej, może wziąć udział w tym autorskim programie.

Krakow Business Starter – młodzi przedsiębiorcy na start

Organizatorzy stawiają sobie za cel dotarcie do jak największej liczby potencjalnych zainteresowanych, czyli studentów oraz absolwentów krakowskich uczelni, którzy planują założyć własną firmę lub już prowadzą działalność gospodarczą. Nieszablonowe pomysły na biznes można zgłaszać do Krakow Business Starter za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie www.krakow.pl/inKRK. Spośród nadesłanych propozycji komisja kwalifikacyjna wyłoni biznesplany, wyróżniające się przemyślaną strategią, które mają największe szanse na wdrożenie w życie, a ich autorów zaprosi do wzięcia udziału w szkoleniach, w trakcie których będą mogli przygotować się do samodzielnego funkcjonowania na rynku.

Tworząc program Krakow Business Starter, staraliśmy się, żeby tematyka warsztatów była różnorodna. Zamierzamy zaproponować uczestnikom kompleksowy zestaw szkoleń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, trendami na rynku, korzystaniem ze wsparcia Unii Europejskiej czy administracją w firmie. Z kolei specjaliści z UBS zajmą się zagadnieniami dotyczącymi komunikacji, marketingu czy HR-u. Dodatkowo pokażą, jak rekrutować najwartościowszych pracowników, powiedzą, czym jest odpowiedzialny społecznie biznes i jak dobrze przygotować się do wystąpień publicznych. Chcemy, żeby uczestnicy programu pracowali także na case study i zdobywali wiedzę oraz umiejętności, wzorując się na najlepszych – tłumaczy Sebastian Kolisz z Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

 Inkubacja, czyli start pod kontrolą

W kolejnym etapie komisja kwalifikacyjna wyłoni 10 najlepszych pomysłów biznesowych, które zostaną w pełni sfinansowane w ramach programu Krakow Business Starter. Przez sześć miesięcy, licząc od momentu rejestracji w AIP, młodzi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie specjalistów w zakresie obsługi księgowej oraz prawnej, a także dostęp do biur, sal i potrzebnego sprzętu. W czasie inkubacji będą mieli również okazję uczestniczyć w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych AIP Kraków, a dodatkowo wybiorą atrakcyjne dla siebie szkolenia z przygotowanej przez organizatorów oferty warsztatów.

Opieka merytoryczna po zakończeniu części szkoleniowej jest tym, co wyróżnia projekt Krakow Business Starter na tle innych programów tego typu. Zwykle każdy uczestnik podobnych warsztatów idzie w swoim kierunku, zanim sprawdzi, ile zdobyta wiedza jest warta w praktyce. Tymczasem Krakow Business Starter to coś więcej niż pakiet przydatnych warsztatów. Młodzi ludzie nie tylko zostaną wyszkoleni i otrzymają pełne dofinansowanie swojego pomysłu, ale przede wszystkim – pomoc merytoryczną na starcie działalności, kiedy najłatwiej popełnić błędy.

Chcielibyśmy pokazać młodym ludziom, że postawienie sobie jasno sprecyzowanego celu i konsekwentne dążenie do niego sprzyjają osiąganiu sukcesu. Dodatkowo zachęcamy do prowadzenia działalności gospodarczej właśnie w Krakowie, ponieważ każda dobrze prosperująca firma przyczynia się do rozwoju miasta i zachęca do współpracy kolejnych inwestorów. Krakow Business Starter to nasza inwestycja w młodych – mówi Rafał Kulczycki, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa.

Oczekiwania względem projektu

Organizatorzy zakładają, że o sukcesie będzie można mówić, kiedy kilka z zaproponowanych pomysłów na biznes, wspieranych przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, po okresie inkubacji sprawdzi się na rynku, a ich autorzy rozpoczną całkowicie samodzielną działalność oraz sukcesywnie będą się rozwijać. Dla najlepiej prosperujących firm otworzonych w ramach projektu przewidziane jest dodatkowe wsparcie finansowe – granty w wysokości do 10 tys. zł na dalszą działalność gospodarczą.

Z przyjemnością będziemy wspierać program Krakow Business Starter, dzieląc się z młodymi przedsiębiorcami naszą wiedzą i doświadczeniem podczas etapu szkoleniowego projektu. Pracownicy UBS, prezentując przykłady i dobre praktyki, wdrożą ich w tajniki biznesowego świata i przygotują do efektywnego zarządzania firmą. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu, młodzi ludzie maksymalnie wykorzystają swój potencjał oraz dobrze zainwestują nagrodę główną – podsumowuje Michał Stępień, General Manager z UBS Poland Service Center.

Więcej informacji na stronie www.krakow.pl/inKRK

UBS Poland Service Centre

Firma UBS istnieje od ponad 150 lat, działa w ponad 50 krajach (włączając najważniejsze ośrodki finansowe) i zatrudnia ok. 62 tysiące pracowników. Główne siedziby UBS znajdują się w Zurychu i Bazylei w Szwajcarii. Firma UBS świadczy usługi bankowości prywatnej oraz korporacyjnej dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych na całym świecie. UBS Poland Service Centre to jeden z oddziałów międzynarodowej korporacji UBS, z główną siedzibą w Kraków Business Park w Zabierzowie koło Krakowa. Od 2007 roku pełni on ważną rolę w realizacji strategii firmy, której celem jest osiągnięcie i utrzymywanie pozycji lidera wśród instytucji finansowych na świecie. Obecnie krakowska jednostka zatrudnia ponad 600 osób, podzielonych na zespoły ściśle współpracujące z innymi oddziałami firmy na całym świecie, i prowadzi działalność w obszarach: Operations; Finance; HR, Legal, Compliance, Risk and Risk Control; Technology; Data Services oraz Project Management Office. Poza krakowskim biurem UBS Poland Service Centre firma UBS jest obecna w Polsce poprzez przedstawicielstwo UBS AG oraz biuro bankowości inwestycyjnej w Warszawie.

Więcej informacji na temat UBS Poland Service Centre: www.ubs.com/polandcareers

Informacja prasowa