Szukaj

Rozpoczęła się rejestracja na EuroSkills Gdańsk 2023

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji rozpoczęła rejestrację na EuroSkills Gdańsk 2023
fot. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywających się co dwa lata EuroSkills – największych w Europie zawodów promujących doskonałość w edukacji zawodowej i umiejętnościach branżowych

WorldSkills Europe organizowane są wspólnie z 32 państwami członkowskimi co dwa lata, przyciągając setki fachowców w wieku do 25 lat, którzy rywalizują o tytuł najlepszych w Europie w różnych konkurencjach.

EuroSkills Gdańsk 2023 odbędzie się w dniach 5-9 września 2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo Gdańsk oraz na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.

W zawodach weźmie udział 600 uzdolnionych fachowców branżowych w wieku poniżej 25 lat. Reprezentanci łącznie 32 państw będą rywalizować w 43 różnych konkurencjach. Wydarzenie, na które wstęp jest bezpłatny, ma przyciągnąć ok. 100 tys. widzów z całej Polski i zagranicy.

Poza śledzeniem rywalizacji będą oni mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce podczas licznych pokazów rozmaitych zawodów. Zmaganiom przyglądać się będzie kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi w wieku szkolnym. Wydarzenie ma ich zachęcać do tego, by ze swojej pasji uczynili zawód.

Więcej na euroskills2023.org

Źródło: PR Newswire