Rockstar wita wiosnę! Zawody „PORUSZ SWOJE MIASTO”

Warszawa, 13 marca 2015 r. – W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2015 roku w godzinach 12:00 – 22:30, największe centrum handlowe w Warszawie – Arkadia, zmieni się w arenę dla ekstremalnej rowerowej jazdy! To wszystko za sprawą eventu Rockstar „Porusz Swoje Miasto”, na którym niezwykłych wrażeń dostarczą zawodnicy światowego formatu z Polski i z zagranicy!

Główną atrakcją eventu będą zawody downmall, czyli spektakularne wyścigi na czas na rowerach w centrum handlowym po specjalnie przygotowanej trasie. Zawodnicy zmierzą się też w zawodach dirt mtb, czyli wyczynowych skokach i akrobacjach na rowerze kilkanaście metrów nad ziemią. Tu oceniane będą zapierające dech w piersiach triki, takie jak frontflipy, backflipy czy tail whipy, czyli salta, obroty, zjazdy po schodach ruchomych oraz liczne kombinacje zaprzeczające prawom fizyki. Imprezę rozkręcą światowej sławy zawodnicy z Polski i z zagranicy, m.in. Aleksander Wieczorkiewicz, niezwykle doświadczony zawodnik górskiego kolarstwa grawitacyjnego, Anglik Tom Cardy, zdobywca pucharu Wielkiej Brytanii w prestiżowym konkursie rowerowym Dirt Wars oraz kreatywny zawodnik z Łotwy – Maris Ornins.

Ich zmagania będzie można śledzić na trasie biegnącej wzdłuż bocznych pasaży centrum handlowego, zakończonej rampami i hopami w głównym holu.

Poza rywalizacją sportową na najwyższym światowym poziomie, impreza Rockstar „Porusz Swoje Miasto” to również doskonała okazja do spróbowania niecodziennej aktywności i niesamowitej zabawy! Dla amatorów rowerowej jazdy zostanie przygotowane mnóstwo atrakcji, a wśród nich najważniejsza – nauka jazdy na rowerach typu mtb i bmx na pumptracku, czyli rowerowym placu zabaw! Dodatkowo będzie można zaszaleć na  symulatorze roweru ekstremalnego, a także wygrać atrakcyjne nagrody!

Sylwetki zawodników:

ALEKSANDER WIECZORKIEWICZ – Polska

Pochodzący z Warszawy Aleksander Wieczorkiewicz jeździ od ponad 15 lat. W tym czasie wypróbował już prawdopodobnie wszystkie dyscypliny górskiego kolarstwa grawitacyjnego. Dzięki tak szerokiemu doświadczeniu posiada również dogłębną wiedzę techniczną. Pozwala mu ona projektować sprzęt rowerowy. W ostatnim czasie Olek skupia się głównie na wyścigach zjazdowych. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z młodymi zawodnikami. Na co dzień można go spotkać na Kazoorze w Warszawie lub wyścigach Pucharu Polski czy Europy.

TOM CARDY – Wielka Brytania

Świeża krew brytyjskiego dirtu. Namaszczony przez samego Mistrza Świata – Sama Pilgrima – trenuje pod jego okiem objeżdżając wszystkie europejskie miejscówki Bangers Busem. W 2014 roku zdobył puchar Europy w kategorii amator FMB World Tour oraz puchar Wielkiej Brytanii w prestiżowym cyklu Dirt Wars. Tom zadebiutował w Polsce w 2014 roku podczas Pucharu Świata – Bike Town Przemyśl zdobywając
2 miejsce!

MARIS ORNINS – Łotwa

Maris to najbardziej utalentowany zawodnik startujący w dircie i skateparku na Łotwie oraz w krajach nadbałtyckich. Zaczynał swoją przygodę z rowerami na BMX-ie, ale szybko uświadomił sobie, że woli duże kółka, dlatego przesiadł się na rower MTB. W ostatnich latach Maris odnosił sukcesy w wielu zawodach na Łotwie, w Estonii, Polsce, Czechach i we Francji. Teraz zamierza reprezentować kraje nadbałtyckie na dużych europejskich imprezach. Maris nieprzerwanie uczy się nowych sztuczek, a dzięki kreatywności wyznacza sobie coraz to nowe linie przejazdu. Jego szalonego ducha doskonale odzwierciedla łotewska ksywka Dullitis, która oznacza „Crazy One”.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *