Retro Weekend w Krakowie – Patronat

Kraków nie ma problemu, żeby być retro i my też chętnie patronujemy klasycznym klimatom. Warsztaty z gwiazdami polskiej sceny retro, wykłady prowadzone przez znawców przedwojennej kultury, spektakle, interaktywny pokaz mody, bal swingowy z muzyką na żywo, wystawcy z całej Polski, tysiące odwiedzających!

Unikatowa miejscówka Sokoła

Zapraszamy Was serdecznie na wielkie święto retro i vintage – Krakowski Retro Weekend! Tym razem wydarzenia główne odbędą się w wyjątkowym miejscu na mapie Krakowa – pochodzącym z końca XIX wieku gmachu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

12 października zabytkowa sala główna zapełni się stoiskami z wyselekcjonowanymi ubraniami vintage, biżuterią wykonaną przez artystów i rzemieślników, sukienkami retro stworzonymi przez polskich projektantów i niezwykłymi przedmiotami przywołującymi na myśl czar dawnych lat!

Pin-up z nutką socrealizmu

Dzień wcześniej (11 października) na uczestników Retro Weekendu czekają wyjątkowe warsztaty: będzie można m.in. nauczyć się pozowania do zdjęć w stylu pin-up, przygotować samodzielnie kosmetyki według przedwojennych receptur oraz spróbować swoich sił w burlesce. A wieczorem coś dla ducha – dzięki spektaklowi „My z ZMP – komunistyczna rewia” wybierzemy się w nostalgiczną podróż do pierwszych lat powojennej Polski.

Czym są ‚niewymowne’?

W sobotę oprócz całodniowych targów odbędą się również wykłady – dotyczące mody lat 20. i 30., życia dziewiętnastowiecznych artystów, krakowskich architektonicznych perełek oraz modowego savoir-vivre’u. Zainteresowani historią tego, co zwykle pozostawało ukryte przed wzrokiem, będą mogli zobaczyć z bliska zrekonstruowaną odzież i oryginalne ubrania z epoki podczas interaktywnego pokazu mody „Niewymowne. Historia bielizny 1800-1950”.

W niedzielę (13 października) wybierzemy się na spacer śladami popularnych dancingów i artystycznych kawiarni międzywojennego Krakowa – Lana Dadu (przewodniczka i autorka bloga Dawny Kraków) opowie nam, gdzie zabawa była najprzedniejsza, a towarzystwo najbardziej zacne!

Dajcie się uwieść nostalgii – do zobaczenia na Krakowskim Retro Weekendzie!