REset – Nowa płyta Pokahontaz

Fokus i Rahim. Fot. Łukasz Siekanowicz

REset nawiązuje do ducha lat 90-tych. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House. Płytę promuje 5 teledysków.

Fokus i Rahim. Fot. Łukasz Siekanowicz

Pokahontaz muzycznie przyzwyczaił już do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu – zarówno „Recepturę” (2005 r.), jak i pokryte złotem: „Rekontakt” (2012 r.) oraz „Reversal” (2014 r.) – śmiało można by określić mianem eksperymentalnych. Nic więc dziwnego, że zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań Rahim z Fokusem zdecydowali się zatoczyć koło. Jak podkreślają, motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze. – Zaczęło się od „Habitatu”, czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, „Reversal”. To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. Dało nam to do myślenia – wspomina Rahim. – Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy – dodaje.
Korzenny hip-hop nie oznacza jednak serwowania nieaktualnych treści. Dowodem na to jest chociażby singiel „Czarne lustra”. Za realizację klipu wideo odpowiada grupa Tworzywo. Gościnnie w utworze, jak i klipie, występuje Bob One. Obok niego na „REsecie” udzielają się także: Kaliber 44 (w numerze „404”) i Tymek – z młodego pokolenia rapu, (w „Kalendarzach”).
Płyta dostępna na: maxflosklep.pl
Nowa plyta Pokahontaz, REset, Od lewej – DJ West, Rahim i Fokus. Za nimi Bartosz Kasowski. Fot. Lukasz Kaminski – LeNarth Photography