Jaki jest koń, każdy zobaczy

Zainteresowała Was jazda konna, lecz nie jesteście pewni, czy to sport dla Was? Jeżeli tak, polecamy zobaczenie zawodowców w akcji na jednej ze zbliżających się imprez. Koniec sezonu jeździeckiego przypada na listopad, dlatego też jest to ostatnia w tym roku okazja, by przyjrzeć się tej dyscyplinie z bliska. Przygotowaliśmy przegląd najważniejszych wydarzeń związanych z jazdą konną, które odbędą się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Jednym z nich będą Towarzyskie Zawody Ośrodka Jazdy Konnej „Pegaz”, które będą miały miejsce 30 września w Krakowie na terenie klubu. W planie m.in. konkurs skoków oraz konkurs specjalny oldboyów.

Nieco wcześniej, 23 września, w Warszawie, w Łazienkach Królewskich odbędą się Towarzyskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. Impreza ta połączona będzie z pokazami indywidualnej tresury koni i mody jeździeckiej przygotowanymi przez Akademię Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy. Gościem specjalnym zawodów będzie Daniel Olbrychski.

Warto wybrać się także na Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu, które będą miały miejsce w dniach 28 – 30 września we Wrocławiu. Odbędą się tam wówczas półfinały i finały koni 4, 5 i 6 letnich.

Równie ciekawą imprezą będzie Parada Jeździecka, która odbędzie się w dniach 22 – 25 listopada w Łodzi. W ramach tego wydarzenia odbędą się m.in. międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, wyścigi zaprzęgów parokonnych i kucyków, pokazy woltryżerki, jazdy w damskim siodle i koni arabskich.

A czy Wy lubicie jeździć konno? A może słyszeliście o innych imprezach odbywających się w najbliższym czasie w Waszej okolicy?

Foto: Poland MFA, Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0)