Szukaj

Rajd dla dojrzałych – Carlos Sainz trenuje na Dakar 2020

Opanowanie, doświadczenie i odporność psychiczna - Dakar nagradza dojrzałość

Sport wyczynowy jest kojarzony z młodością. W piłce nożnej czy boksie ukończenie 35 lat oznacza początek końca kariery. W sportach motorowych sukcesy również odnoszą stosunkowo młodzi zawodnicy. Rajd Dakar jest jedną z niewielu dyscyplin, która oprócz kondycji wymaga w równym stopniu doświadczenia, opanowania i wytrzymałości psychicznej. Dlatego większość uczestników to weterani innych dyscyplin.

Carlos Sainz właśnie dobiega sześćdziesiątki, swoje największe sukcesy w rajdach odnosił w latach 90-tych XX w. W Dakarze triumfował w roku 2010 i 2018. Teraz przygotowuje się do kolejnego startu w styczniu 2020 roku.


Powrót do korzeni

Dakar 2020 to już 42-ga edycja, która jest powrotem do korzeni. Rajd odbywa się w styczniu 2020 r. w Arabii Saudyjskiej. Uczestnicy będą mieć do pokonania ponad 7 tys. kilometrów w całości po piaszczystej i kamienistej pustyni. Takie warunki są najbliższe afrykańskim, w których narodziła się ta kultowa impreza. Polska będzie licznie reprezentowana w następujących kategoriach.

Polscy reprezentanci w każdej kategorii

Samochodem wystartuje Kuba Przygoński, który zeszłoroczną edycję ukończył na wysokiej, 4-tej pozycji. Motocyklami pojadą Adam Tomiczek, Maciej Giemza, powracający po latach Krzysztof Jarmuż oraz debiutant Jacek Bartoszek. Quadem pojedzie oczywiście Rafał Sonika oraz Kamil Wiśniewski, Arkadiusz Lindner i Paweł Otwinowski. Ciężarówkami wystartują Robert Szustkowski, a także team Aron Domżała i Maciej Marton oraz seniorzy Maciej Domżała i Rafał Marton.