Marka PUMA została oficjalnym partnerem The New York City Ballet! Najnowsza współpraca to dowód na to, że Puma jest otwarta nie tylko na sport, ale i sztukę oraz kulturę. Kooperacja marki oraz nowojorskiego baletu to nie przypadek. To dwie organizacje, które łączy dążenie do bycia szybszym, silniejszym i najlepszym w swojej dziedzinie.

16AW_BTL_PR_RT_Training_NYC_Ballet_383_lores
Kampanie i akcje społeczne
Od października 2016, grupa tancerek wystąpi w kilku kampaniach kreatywnych i marketingowych marki, mających na celu podkreślanie obecności kobiet w sporcie i kulturze. To nie wszystko! Zarówno Puma jak i The New York City Ballet chcą poszukiwać coraz więcej sposobów na wsparcie prospołecznych inicjatyw NYCB, takich jak edukacja, rozwój publiczności, czy dbałość o zdrowie i kondycję tancerzy.
PUMA x NYCB. Photo by Erin Baiano

„Jesteśmy dumni z bycia partnerem tak prestiżowego i legendarnego baletu jakim jest New York City Ballet. Elitarna grupa baletnic to uosobienie dyscypliny i umiejętności – cech, które reprezentuje także kobieta marki Puma – odważna, pewna siebie, zdeterminowana i szczęśliwa. Kooperacja wzmacnia cel brandu, jakim jest rozszerzenie działań na ekscytujące, inspirujące tereny.”

– komentuje Adam Petrick, Global Brand & Marketing Dyrektor marki Puma.
16AW_BTL_PR_RT_Training_NYC_Ballet_319_lores
Taniec jak sport
12 godzin dziennie – tyle na sali baletowej spędzają nowojorskie baletnice. To nie tylko tancerki, to sportowcy. Puma wie jak tworzyć dla ludzi, dla których wysiłek fizyczny to codzienność. Współpraca zapewni stylowe i funkcjonalne ubrania, odpowiednie do wymagających treningów, które sprostają oczekiwaniom także poza studiem tanecznym.
PUMA x NYCB. Photo by Erin Baiano

„New York City Ballet jest niezwykle wdzięczny marce PUMA za wsparcie. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami jakie niesie ze sobą ta współpraca. Oprócz bycia wyjątkowo utalentowanymi artystami, tancerze nowojorskiego baletu są również jednymi z najlepiej wyszkolonych sportowców na świecie, znanych szczególnie ze swojej szybkości i sprawności. Nic więc dziwnego, że połączenie naszej organizacji z najbardziej kultową marką sportową na świecie jest po prostu idealne.”

– mówi Katherine Brown, Dyrektor NYCB.

New York City Ballet New
York City Ballet jest jedną z czołowych instytucji tanecznych na świecie z listą ponad 90 tancerzy oraz niepowtarzalnym repertuarem współczesnych arcydzieł. Została założona w 1948 roku przez legendarnego choreografa George’a Balanchine’a oraz patrona artystycznego Lincoln’a Kirstein’a, szybko osiągając międzynarodową sławę dzięki swojemu atletycznemu i nowoczesnemu stylowi, a także repertuarowi opartemu na oryginalnym balecie, który na zawsze zmienił taniec klasyczny. Obecnie pod dyrekcją mistrza baletu Peter’a Martins’a i Katherine Brown, NYCB jest oddany promowaniu kreatywnej doskonałości oraz pielęgnowaniu nowych pokoleń tancerzy i choreografów.
Więcej informacji na stronie www.nycballet.com
Tekst: materiały prasowe, zdjęcia: Erin Baiano