Projektantka z listy Forbes’a 30 Under 30 wprowadza płatności kryptowalutą

Tatyana Kozhevnikova, Founder of Artefact London at her tailoring studio on New Bond Street, London. Photo credit: Irina Aksenova (PRNewsfoto/Artefact London)

Tatyana Kozhevnikova jest założycielką marki Artefact London i finalistką FORBES 30 Under 30 Class of 2018 Arts & Culture Europe, która postanowiła akceptować płatności on-line krypto-walutami. Nie chce nam się wierzyć, że jest to – jak niektórzy głoszą – pierwszy na świecie butik on-line, który akceptuje takie transakcje, ale na pewno pierwszy renomowany i zauważony przez szerszą publiczność. To chyba znak, że krypto-waluty przestały być domeną branży technologicznej.

Tatyana Kozhevnikova, założycielka butiku Artefact London w swoim atelier przy londyńskiej New Bond Street. fot. Aksenova (PRNewsfoto/Artefact London)

Butik oferuje krawiectwo na zamówienie – garnitury, koszule i płaszcze szyte na zamówienie. Od końca 2017 roku płatności on-line można w nim dokonać nie tylko w tradycyjnych walutach, ale także przy użyciu LiteCoin, Bitcoin i Ethereum, które są wymienialne na euro oraz funty brytyjskie. Pomysł wziął się z realnego zapotrzebowania rynku, a podsunęli go założycielce klienci z Afryki Południowej. Jeden z nich przyjechał specjalnie do Londynu po odbiór zamówienia, gdyż nie mógł dokonać płatności on-line. Sama założycielka mówi, że wdrożenie płatności w krypto-walutach stało się dla niej dobrym sposobem na wyjście na rynki zagraniczne. Może takie rozwiązanie powinni rozważyć też polscy projektanci zainteresowani poza-europejskim rynkiem?