Profesjonalne sprzątanie w domu?

Wszyscy lubimy, mieszkać i pracować w czystości, jednak mało kto lubi sprzątać. Po części może to wynikać z braku odpowiednich narzędzi. Czyszczenie mocno zabrudzonej wykładziny starym odkurzaczem, albo mycie podłogi w garażu szmatą nawiniętą na miotłę raczej irytuje, niż pozwala szybko doprowadzić dane miejsce do porządku. Jednak odpowiednie urządzenie sprzątające może przyspieszyć pracę, a co najważniejsze pozwoli uzyskać widoczne efekty. Skoro dziś każdy jest sobie w stanie pozwolić np. na myjkę ciśnieniową do auta, to może i profesjonalny sprzęt sprzątający jest w zasięgu ręki?

profesjonalne sprzatanie w domu

Rodzaje urządzeń czyszczących

Zacznijmy od zorientowania się jakie rodzaje urządzeń są w ogólne dostępne na rynku i do czego służą. Zwykle bowiem nasza wiedza w tym temacie kończy się na poczciwym odkurzaczu. Oczywiście ten znany sprzęt dalej jest naszym sprzymierzeńcem w walce z kurzem, ale do bardziej utrwalonych zabrudzeń może być potrzebny odkurzacz z dodatkową funkcją piorącą, albo wręcz dedykowany do czyszczenia na mokro. Aby zorientować się w rynku najprościej jest sprawdzić ofertę specjalistycznego sklepu z szerokim asortymentem tego typu produktów np. www.maszynyczyszczace24.pl Dzięki temu można dowiedzieć się więcej niż z oferty marketów AGD, które nastawione są na popularny, masowy sprzęt.

Do zadań specjalnych

Jednym z urządzeń, które nie jest oczywistym zakupem, a może być bardzo przydatne – np. do sprzątania podłóg z glazury – jest szorowarka. Wydaje się, że to sprzęt do profesjonalnego użytku, ale jeśli przyjdzie wyczyścić nam jednocześnie podłogi w kilku pomieszczeniach, w tym np. rzadko sprzątany taras lub balkon, to czy takie urządzenie nie byłoby przydatne? A kiedy już podłoga jest czysta, możemy tej samej maszyny użyć jako froterki. Okazuje się więc, że w ten sposób oszczędzamy sporo czasu i wysiłku, a przy tym uzyskujemy profesjonalny efekt czyszczenia.

Sukces tkwi w szczegółach

Również tak prozaiczne rzeczy jak dobry mop czy przystosowany do niego pojemnik na wodę mają znaczenie. Zamiast co miesiąc kupować najtańszy produkt tego typu – bo przecież to tylko mop – może warto nabyć jeden solidny i ergonomiczny, który starczy na długo i do końca będzie spełniał swoje zadanie. Krótko mówiąc im mniej lubimy sprzątać, tym lepiej zaopatrzyć się w pomoce, które pozwolą nam się uporać z tym zadaniem szybko i dokładnie.

Tekst: Jan Strzelba, fot. comedy_nose CC BY 2.0